bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 października 2015
  • wyświetleń: 4982

ZGM nie kwapi się do remontu lokalu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj

W czerwcu nietrzeźwy kierowca Mercedesa wjechał swoim autem do sklepu przy ulicy Zamkowej. Dwie przedsiębiorcze Panie, które od 25 lat prowadzą w tym miejscu sklep z artykułami pasmanteryjnymi i galanteryjnymi, nie mogą doprosić się remontu lokalu u zarządcy kamienicy, którym jest Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej.

Wjechał w witrynę sklepową - 13.06.2015
Do zdarzenia doszło 13 czerwca · fot. Bielsko112


- Prawie 4 miesiące temu kierowca osobowego Mercedesa będąc pod wpływem alkoholu nie zachował należytej ostrożności i z impetem wjechał do obiektu, niszcząc elewację, stolarkę okienną i wyposażenie. Właścicielem nieruchomości jest gmina Bielsko-Biała, budynkiem zarządza Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Panie od zdarzenia nie mogą wrócić do pracy. Drzwi i okna zabite są płytami pilśniowymi - informuje poseł Stanisław Pięta, do którego zgłosiły się właścicielki sklepu.

ZGM pomimo próśb, pism i apeli nie kwapi się do wykonania remontu, chociaż może liczyć na pełne pokrycie szkód z ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej sprawcy.

- Przeciągają się procedury, urzędnicy czekają na pozwolenia, potem ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie remontu. Panie nie mają już środków na opłaty za media i składki ZUS. Jeszcze dzisiaj w ich sprawie podejmuję interwencję w ZGM - dodaje poseł Stanisław Pięta.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pięta Stanisław

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj