Reklama

Wiadomości

  • 7 czerwca 2018
  • wyświetleń: 13881

Kolejne kłopoty Stanisława Pięty. Sprawą posła ma się zająć ABW

Nie milkną echa sex afery z udziałem posła Stanisława Pięty. Dziennik Rzeczpospolita poinformował, że polityka z Bielska-Białej prześwietli Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Sprawa ma związek z dostępem posła do materiałów objętych klauzulą "niejawne".

Stanisław pięta
Poseł Stanisław Pięta · fot. bielsko.info


Przypominamy, że w związku z aferą obyczajową, którą ujawnił dziennik Fakt, poseł został zawieszony w prawach członka partii. Na stronie internetowej Sejmu Stanisław Pięta widnieje już jako poseł niezrzeszony. Parlamentarzystę odsunięto od pracy w komisji sejmowej ds. Amber Gold.

Teraz posła Stanisława Piętę ma prześwietlić Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jak wynika z publikacji Rzeczpospolitej ma to związek z dostępem posła do materiałów objętych klauzulą "niejawne". Stanisław Pięta otrzymał dostęp do informacji niejawnych w lipcu 2016 roku w związku z powołaniem do komisji ds. Amber Gold.

Rzeczpospolita poinformowała, że w ABW ruszyła procedura kontrolna, która ma sprawdzić czy poseł Stanisław Pięta daje "rękojmie zachowania tajemnicy". Ma być to krok przed odebraniem posłowi dostępu do informacji niejawnych. Jak udało się dowiedzieć Rzeczpospolitej, romans posła z Izabelą P. może być przesłanką do nieprzyznania lub cofnięcia certyfikatu ze względu "wystąpienia okoliczności powodujących ryzyko podatności na szantaż lub wywieranie presji".

Więcej w internetowym wydaniu Rzeczpospolitej.

ab / bielsko.info

źródło: Rzeczpospolita

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pięta Stanisław

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj