Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2018
  • wyświetleń: 17472

Prawo i Sprawiedliwość bada aferę z udziałem posła Stanisława Pięty

Rzecznik dyscyplinarny Prawa i Sprawiedliwości prowadzi postępowanie dyscyplinarne ws. Stanisława Pięty. Przypominamy, że według doniesień dziennika Fakt, żonaty poseł miał wdać się w romans, a swojej kochance obiecywać pracę w spółce Skarbu Państwa. Karol Karski na antenie radia RMF FM poinformował, że poseł Stanisław Pięta utracił pełne członkostwo w klubie parlamentarnym PiS, a postępowanie dyscyplinarne będzie jednym z krótszych.

Konferencja Prawa i Sprawiedliwości - 25.01.2016
Prawo i Sprawiedliwość bada aferę z udziałem posła Stanisława Pięty · fot. bielsko.info


- W tej chwili są kompletowane dokumenty dotyczące tej sprawy. Chodzi o to, aby wydobyć wszystkie materiały, które mogą być przydatne do rozwiązania tej sprawy - mówił Karol Karski, rzecznik dyscyplinarny Prawa i Sprawiedliwości.

Karol Karski potwierdził, że poseł Stanisław Pięta nie posiada żadnych praw i obowiązków wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości, a zawieszenie jednocześnie skutkuje utratą członkostwa w klubie parlamentarnym PiS. Poseł został wycofany z prac komisji śledczej ds. Amber Gold oraz komisji ds. służb specjalnych

Rzecznik dyscyplinarny nie chce zdradzać szczegółów postępowania. - W przypadku postępowań dyscyplinarnych informujemy tylko tym, że się rozpoczęły oraz o tym, że się zakończyły - dodał polityk. Pytany przez dziennikarza RMF FM o opieszałość w zbieraniu materiałów odparł, że "Pan redaktor nie docenia posła Pięty".

Karol Karski nie zdradził terminu rozstrzygnięcia postępowania dyscyplinarnego. Powiedział tylko, że będzie to jedno z krótszych dochodzeń.

ab / bielsko.info

źródło: RMF FM

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pięta Stanisław

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj