bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 września 2015
  • 9 września 2015
  • wyświetleń: 5692

Gwarantują po 500 złotych na dziecko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj

500 złotych na każde drugie i następne dziecko to pomysł Prawa i Sprawiedliwości na zażegnanie kryzysy demograficznego w kraju. Posłowie Stanisław Szwed i Stanisław Pięta przedstawili projekt ustawy program "Rodzina 500+".

projekt ustawy
fot. bielsko.info


W biurze bielskiego PiS-u zaprezentowano projekt ustawy program "Rodzina 500+". Projekt zakłada, że polskie rodziny będą dostawały 500 zł miesięcznie na każde drugie i następne dziecko (do 18. roku życia). W domach, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza, także na pierwsze. Tu w grę ma wejść kryterium dochodowe na poziomie 800 zł na osobę.

- Sytuacja demograficzna jest dramatyczna. W kolejnym roku mamy większa liczbę zgonów niż narodzin. Jesteśmy na szarym końcu wskaźnika urodzeń na świecie- mówił poseł Stanisław Szwed. Parlamentarzysta aktywnie włączył się w przygotowywanie programu "Rodzina 500+".

Prawo i Sprawiedliwość szacuje, że w 2016 roku wypłaty świadczeń pochłoną około 21 miliardów złotych. Niebagatelne środki na nowe świadczenie wychowawcze mają pochodzić m.in. z tzw. podatku bankowego oraz opodatkowania sklepów wielkopowierzchniowych.

Projekt uchwały program "Rodzina 500+" zostanie złożony dopiero w nowej kadencji Sejmu.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pięta Stanisław

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj