Wiadomości

  • 27 marca 2024
  • 19 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 4566

Szykuje się kolejna wycinka? Radny interweniuje, ratusz odpowiada

Wycinką drzew przy ul. Tkaczy postanowił zająć się radny kończącej się kadencji Tomasz Wawak. Jak jednak twierdzą władze miasta, ma ona na celu "utrzymanie porządku, bezpieczeństwa i ładu przestrzennego".

wycinka
wycinka · fot. Łukasz Razowski


- Na wniosek mieszkańca dokonałem wizji lokalnej w rejonie ul. Tkaczy. Tereny zielone między ulicami Tkaczy, Lipnicką a Platynową kilkadziesiąt godzin wcześniej zostały pozbawione roślinności. Wycięto duży obszar, a resztę przemielił mulczer. Sądząc po pozostałych tam pniach, rosły tam nie tylko samosiejki, ale też dorodne drzewa. Jest to teren miejski. W pobliżu rośnie lasek okalający strumień. Część drzew nad strumieniem jest już pozaznaczanych, co prawdopodobnie oznacza rychłą, kolejną wycinkę. Są to jedne z niewielu zielonych terenów wykorzystywanych do spacerów przez mieszkańców Białej Krakowskiej i Lipnika - opisywał radny Wawak w interpelacji.

Żądał również wyjaśnień ze strony władz miasta. - Dlaczego dokonano wycinki? Jakie plany mają władze miasta wobec tego obszaru? Czy drzewa rosnące nad strumieniem wzdłuż ulicy Tkaczy są również przeznaczone do wycinki? - dopytywał.

W odpowiedzi wiceprezydent Adam Ruśniak poinformował, że prace związane z pielęgnacją zieleni na działkach należących do Gminy Bielsko-Biała w rejonie ulicy Tkaczy realizowane były jesienią 2023 r.

- Koszenie i pielęgnacja terenów zielonych na terenie miasta Bielska-Białej ma na celu utrzymanie porządku, bezpieczeństwa i ładu przestrzennego. Prowadzenie właściwej gospodarki w tym zakresie jest obowiązkiem ustawowym gminy, jako właściciela gruntów. Ponadto cykliczne utrzymywanie porządku generuje o wiele niższe koszty, niż jednorazowe uporządkowanie terenu długotrwale pozostawionego bez nadzoru - podkreślił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.