Wiadomości

  • 9 lutego 2024
  • 18 lutego 2024
  • wyświetleń: 1317

Ratusz chce współorganizować mundial kobiet U-20! Trwają rozmowy

W 2026 roku mistrzostwa świata kobiet do lat 20 odbędą się w naszym kraju. Urząd Miejski w Bielsku-Białej stara się o współorganizowanie tej imprezy.

piłka nożna kobiet
fot. Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay.com


O ubieganie się o współorganizację finałów Mistrzostw Świata U-20 Kobiet w piłce nożnej w 2026 roku do władz Bielska-Białej zaapelował radni Rafał Ryplewicz i Maksymilian Pryga.

- Polska została gospodarzem finałów Mistrzostw Świata U-20 Kobiet w piłce nożnej, które zostaną rozegrane w 2026 roku. Piłka nożna jest bez wątpienia najpopularniejszą dyscypliną sportu na świecie. Wartość marketingowa każdego piłkarskiego mundialu jest ogromna. Dla rzeszy fanów piłkarskich jest to również wielkie sportowe święto - podkreślili pomysłodawcy.

Radni przypominają, że Bielsko-Biała udanie współorganizowało finały Mistrzostw Świata do lat 20 mężczyzn w 2019 roku.

- Przypadający w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia Podokręgu Bielsko-Biała Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz występująca w Orlen Ekstralidze Kobiet drużyna Rekordu Bielsko-Biała, a także posiadanie najwyższych standardów obiektu Stadionu Miejskiego, dają asumpt do tego, by ponownie podjąć się starań o uzyskanie miana miasta-gospodarza piłkarskich finałów Mistrzostw Świata - podkreślają.

Jak dowiadujemy się w bielskim Ratuszu, działania ze strony Miasta Bielska-Białej zostały podjęte
niezwłocznie po decyzji FIFA, przyznającej Polsce organizację tej imprezy, czyli już
w grudniu 2023 roku.

- W przedmiotowej sprawie Wydział Edukacji i Sportu jest w bieżącym kontakcie z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej, odpowiedzialnymi z ramienia związku za organizację tego typu imprez, jak również z kierownictwem Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W chwili obecnej PZPN nie określił szczegółowych wymogów, jakie powinny spełniać miasta, w których miałyby odbyć się zawody, a także nie wskazano kryteriów wyboru stadionów, mających być arenami mistrzostw. Tym niemniej informuję Państwa Radnych, że w przypadku spełniania przez Bielsko-Białą kryteriów infrastrukturalnych i formalnych, które zostaną określone przez PZPN, będziemy gotowi do złożenia aplikacji i ubiegania się o status miasta-gospodarza Mistrzostw Świata U-20 w Piłce Nożnej Kobiet 2026 - poinformował zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.