Wiadomości

  • 15 maja 2024
  • wyświetleń: 1386

Ponad 200 000 zł na utrzymanie zieleni. Wybrano wykonawcę

Wiosną i latem cieszy oczy mieszkańców Bielska-Białej. Zapewne jednak niewiele osób zastanawia się, ile kosztuje utrzymanie zieleni w mieście? A kwoty idą w setki tysięcy.

bielskobiała,bielsko,starówkabielsko,rynekbielsko,kwiatybielsko,kwiaty,fotodnia,instagram
Zdj. ilustracyjne · fot. bielsko.info


Do zamówienia na pielęgnację i utrzymanie zieleni w wazach, donicach i skrzynkach kwiatowych oraz na konserwację ławek na terenie miasta zgłosiły się dwie firmy. Jedna z nich, z Bielska-Białej, zaproponowała za usługę 238 896 tysięcy złotych. Druga z kolei, z Kęt wyceniła swoje usługi na kwotę 217 209 tysięcy złotych.

Władze miasta wybrały tę tańszą ofertę.

Na co więc zostanie dokładnie przeznaczona ta kwota? Jak czytamy w specyfikacji zamówienia, usługa obejmuje m.in. wymianę i uzupełnienie ziemi wiosną, załadunek i transport donic i skrzynek kwiatowych z magazynu wraz z ich ustawieniem we wskazanym miejscu, sadzenie kwiatów jednorocznych i innych roślin ozdobnych (wraz z dostawą) w skrzynkach, donicach i wazach kwiatowych, podlewanie, nawożenie, a także pozostałe zabiegi pielęgnacyjne - m.in. plewienie, likwidacja uszkodzonych pędów, usuwanie przekwitłych kwiatostanów, przycinanie roślin w celu poprawy estetyki kompozycji.

Zamówienie obejmuje również takie działania jak zabiegi ochronne przed chorobami i szkodnikami, mycie oraz usuwanie osadów i graffiti z donic stalowych, porządkowanie waz, donic i skrzynek kwiatowych, w tym usuwanie zanieczyszczeń, śmieci oraz niedopałków oraz m.in. przygotowanie waz, donic i skrzynek kwiatowych do okresu zimowego (m.in. likwidacja roślin jednorocznych, przycięcie roślin wieloletnich i ich okrycie w celu prawidłowego przezimowania).

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.