Wiadomości

  • 12 maja 2024
  • wyświetleń: 377

Wakacje w kamaszach. Szkolenia Wojska Obrony Terytorialnej

Jak nietypowo a niezwykle pożytecznie spędzić część wakacji? Z propozycją po raz kolejny wychodzą Wojska Obrony Terytorialnej. Pierwsze szkolenia w ramach akcji Wakacje z WOT już w czerwcu - można się zgłaszać.

Już niebawem rusza kolejna edycja "Wakacji z WOT"
Już niebawem rusza kolejna edycja "Wakacji z WOT" · fot. Wojska Obrony Terytorialnej


„Aż 4 terminy w ramach projektu Wakacje z WOT w 13 Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej - powiadamiajcie znajomych!” - zachęcają terytorialsi z regionu.

- Wakacje to odpoczynek od szkoły, uczelni, a może także od pracy zawodowej. To także doskonała okazja na przygodę, którą może być wstąpienie do Wojsk Obrony Terytorialnej. Już po raz 5 można zdobyć nowe umiejętności i zostać żołnierzem Wojska Polskiego w projekcie Wakacje z WOT. Szkolenie to jest doskonałą okazją by sprawdzić się jako żołnierz, a także by zadbać o swoją formę i kondycję w te wakacje. Finałem tych zmagań jest tzw. "pętla taktyczna", czyli sprawdzian zdobytych umiejętności, a następnie uroczysta przysięga wojskowa - informują przedstawiciele 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Na czym to polega? Otóż w okresie od czerwca do września we wszystkich jednostkach Wojsk Obrony Terytorialnej organizowane są szkolenia podstawowe (czyli tzw. „szesnastki”) i wyrównawcze („ósemki”) dedykowane przede wszystkim pełnoletnim uczniom, studentom, nauczycielom i wykładowcom, którzy w tym okresie mają przerwę w nauce lub pracy.

Do tej pory ze szkoleń organizowanych w trakcie wakacji skorzystało już ponad 11 tysięcy ochotników.

W 13 Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej Szkolenia odbędą się w ramach akcji Wakacie z WOT szkolenia podstawie w następujących terminach:

  • 22 czerwca 2024 - 7 lipca 2024
  • 17 lipca 2024 - 1 sierpnia 2024
  • 16 sierpnia 2024 - 31 - sierpnia 2024
  • 6 września 2024 - 21 września 2024


- Zainteresowani służbą w 13 Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej mogą składać wnioski o powołanie w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji albo kontaktować się bezpośrednio z rekruterami Brygady. Kontakt do nich można znaleźć na stronie internetowej - zapraszają śląscy terytorialsi.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.