Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2017
  • 13 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 16978

74. Tour de Pologne: premia lotna w Bielsku-Białej, meta w Szczyrku

Nie w Żywcu, jak wstępnie zakładano, a w Szczyrku będzie zlokalizowana meta 74. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.

spotkanie robocze
Spotkanie robocze ws. wyścigu Tour de Pologne · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Pod koniec marca poinformowaliśmy, że na tegorocznej trasie legendarnego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne pojawi się nasze miasto - "Największy rowerowy wyścig w kraju przejedzie przez nasze miasto!". Wówczas nie było do końca wiadome, gdzie będzie zlokalizowana meta wyścigu. Wstępnie mówiono o Żywcu, jednak zwyciężyła inna koncepcja. Meta etapu będzie zlokalizowana w Szczyrku pod hotelem Orle Gniazdo.

W związku z tym, że jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich w Europie przebiegać będzie m.in. trasami powiatu bielskiego, 6 kwietnia w Starostwie Powiatowym odbyło się robocze spotkanie służb zabezpieczających wspomniany wyścig.

Prowadził je Starosta Bielski Andrzej Płonka, a uczestniczyli w nim m. in. z - ca Komendanta Miejskiego Policji Krzysztof Gałuszka, z - ca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Grygier, prezes powiatowej OSP Stanisław Nycz, przedstawiciele gmin przez które przebiegać będzie 74. edycja Tour de Pologne, przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych oraz Czesław Pszczółka Specjalista ds. Sportu w Starostwie Powiatowym.

Omawiano logistyczne aspekty tego niezwykle trudnego, dużego i ważnego sportowego przedsięwzięcia, powołano także koordynatorów poszczególnych odcinków. Kolejne spotkanie grupy roboczej przewidziano na miesiąc maj.

ab / bielsko.info

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Tour de Pologne 2017" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Tour de Pologne 2017

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Tour de Pologne 2017" podaj