Reklama

Wiadomości

 • 10 października 2017
 • 15 października 2017
 • wyświetleń: 7122

Bielsko-Biała najpiękniejszym miastem na trasie Tour de Pologne?

Bielsko-Biala ma szansę zdobyć tytuł "Najpiękniejszego Miasta Tour de Pologne" w kategorii miasto premii. Rywalizujemy z Olkuszem i Siemianowicami Śląskimi.

74. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 31.07.2017
74. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 31.07.2017 · fot. bielsko.info


Bez najlepszych kolarzy świata nie ma wielkich wyścigów. I rzeczywiście, 74. Tour de Pologne był wyjątkowy, bo na trasie walczyły prawdziwe gwiazdy światowego peletonu, ale talent i ogromne możliwości pokazali też ci, którzy o wielkiej karierze dopiero marzą. A wszystko działo się na oczach fantastycznych polskich kibiców, bez których wielkie widowisko nie miałoby sensu.

- Kibice to największa siła naszego narodowego touru. Od lat przemierzamy Polskę i spotykamy się z fantastycznym przyjęciem ludzi. Jestem bardzo dumny, z tego, co widzę - mówi dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.- W ramach uznania i podziękowania za zaangażowanie miast startowych, premii i mety po raz drugi w takiej formule ruszamy z konkursem na „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne”. Kapituła, która dokona wyboru, tak, jak w poprzednim roku, ma się nad czym zastanawiać, bo to bardzo trudne zadanie. Wiele miast zaprezentowało się bardzo korzystnie - dodaje Adam Siluta, prezes zarządu firmy Lang Team.

W konkursie na "Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne" nagrodę odbierze "Miasto startowe", "Miasto etapowe" oraz "Miasto premii". Zwycięzca w każdej kategorii otrzyma przechodni Puchar Tour de Pologne wręczony podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbędzie się na początku listopada w Zabrzu. A puchar jest absolutnie wyjątkowy, bo stworzony m.in. z oryginalnych części rowerowych. Każdy z nich ma też wmontowany minikomputer.

tour de pologne
Miasteczko rowerowe na 74. Tour de Pologne · fot. bielsko.info


Miasta startowe:
Jaworzno, Kopalnia Soli Wieliczka, OLIMP Nagawczyna, Tarnowskie Góry

Miasta premii:
Bielsko-Biała, Olkusz, Siemianowice

Miasta mety:
Bukowina Tatrzańska, Katowice, Kraków, Zabrze- W kapitule znaleźli się ludzie, którzy znają nasz wyścig doskonale i widzieli go z różnych perspektyw. Już teraz wiem, że wybór będzie bardzo trudny - mówi prezes zarządu firmy Lang Team Adam Siluta.

Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi na początku listopada podczas uroczystej konferencji prasowej w Zabrzu. Zwycięzcy wrócą do swoich miasta z wyjątkowymi, multimedialnymi pucharami, które będą ich przez kolejny rok.

A oto lista tych, którzy dokonają wyboru:
 • Czesław Lang (LANG TEAM)
 • Bartosz Huzarski (HUZAR BIKE AKADEMY)
 • Marek Szkolnikowski (TELEWIZJA POLSKA)
 • Robert Feluś (FAKT)
 • Łukasz Widuliński (ONET)
 • Kamil Wolnicki (PRZEGLĄD SPORTOWY)
 • Robert Noceń (CARREFOUR, Sponsor Główny, Klasyfikacja Generalna Carrefour)
 • Jacek Sakrejda (TAURON, Sponsor Oficjalny, Klasyfikacja Najlepszy Góral Tauron)
 • Leszek Płonka (HYUNDAI, Sponsor Oficjalny, Klasyfikacja Najlepszy Sprinter Hyundai)
 • Wiesław Labuda (LOTOS, Sponsor Oficjalny, Premia Lotos Najwyżej Sklasyfikowany Polski Zawodnik w Klasyfikacji Generalnej)
 • Kornel Eljaszewicz (LOTTO, Partner Strategiczny, Klasyfikacja Najaktywniejszy Zawodnik Lotto)


74. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 31.07.2017
Porta bielsko.info był oficjalnym partnerem medialnym 74. Tour de Pologne · fot. bielsko.info

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Tour de Pologne 2017" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Tour de Pologne 2017

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Tour de Pologne 2017" podaj