bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 maja 2015
  • wyświetleń: 4311

Odszkodowanie za nieudany urlop

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "firma ZubekGatner" podaj

Wyjeżdżając na urlop chcemy odpocząć, zaczerpnąć oddechu po roku pracy i najzwyczajniej w świece się zrelaksować. Zdarza się jednak tak, że to co zastaniemy w na miejscu w hotelu podnosi nam od razu ciśnienie i o wypoczynku oraz relaksie nie może być mowy.

Gdy przyjedziemy do hotelu, w którym mamy spędzić urlop i okazuje się, że nie odpowiada on temu co widzieliśmy w pięknym folderze, należy się nam zadośćuczynienie za zmarnowany urlop oraz odszkodowanie. Zadośćuczynienie za zmarnowany urlop dotyczy kwestii uszczerbku niemajątkowego czyli krzywdy. Jest to rekompensata pieniężna za stres i utratę zadowolenia w czasie urlopu.

Za krzywdę, czyli uszczerbek niemajątkowy, można uznać przypadek, gdy urlop nam się nie udał, bo mimo pięknych obrazków w katalogu oraz najlepszych zapewnień pracownika biura podróży, na miejscu okazuje się, że wcale nie jest tak jak nam to przedstawiono. Dla przykładu: w pokoju są mrówki albo inne insekty, plaża jest dalej od hotelu niż miała być i w dodatku nie taka piaszczysta, pokój za mały, obok hotelu jest dyskoteka, a miało być cicho albo mamy okno wychodzące prosto na kubły ze śmieciami gdzie wyrzucane są butelki z baru o 5 rano, a o 6 przyjeżdża po nie śmieciarka. Takie okoliczności wywołują w nas na pewno zdenerwowanie, stres oraz dyskomfort na zasłużonym i wyczekanym od dłuższego czasu urlopie.

W przypadku zadośćuczynienia, jaki i odszkodowania, najlepiej jest zgłosić sprawę od razu rezydentowi i żądać żeby wakacje przebiegały zgodnie z umową. Oprócz reklamacji, która możemy złożyć także w kraju, ważne jest żebyśmy zebrali materiał dowody na poparcie naszych roszczeń po powrocie. W szczególności warto jest robić zdjęcia i nagrywać krótkie filmy ukazujące wszystko co nam przeszkadza i utrudnia urlop.

Dochodzenie zadośćuczynienia jest jednocześnie połączone z dochodzeniem odszkodowania. W takim przypadku nasze dowody posłużą nam do odzyskania kwoty zapłaconej za urlop, ale także do zrekompensowania straty moralnej jaką ponieśliśmy w związku z tym, że nie z naszej winy lub z powodu złej pogody urlop się nie udał.

Nasze żądanie zadośćuczynienia składamy najpierw do biura podróży. Często biura podróży dla ratowania reputacji proponują jako rekompensatę inną wycieczkę lub voucher. Gdy nasze roszczenie spotka się z odnową należy udać się do prawnika w celu skonstruowania pozwu do sądu o zapłatę zadośćuczynienia za zmarnowany urlop. Coraz częściej takie sprawy trafiają na wokandę, a w przypadku zdjęć czy filmów załączonych do pozwu zadośćuczynienie jest zasądzane z reguły w wysokości kwoty zapłaconej za wycieczkę lub wyjazd.

adw. Daniel Anweiler / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

firma ZubekGatner

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "firma ZubekGatner" podaj