bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1134

Msza w intencji ofiar katastrofy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj

Za nami:

Dziś w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej odbędzie się Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Pod wmurowaną w ścianę świątyni pamiątkową tablicą bielszczanie złożą kwiaty i zapalą znicze.

W bielskiej świątyni 10. dnia każdego miesiąca odprawiana jest Msza św. za ofiary tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Od listopada 2010 roku na jednej ze ścian świątyni nieopodal kurii bielsko-żywieckiej znajduje się tablica upamiętniająca śmierć 96 osób lecących rządowym tupolewem - w tym prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii.

Pamiątkowa tablica to czarna granitowa płyta, na której widnieje napis: "Pamięci Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, oraz 95 ofiar tragedii smoleńskiej. Polegli 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej w drodze do Katynia, gdzie chcieli oddać hołd zamordowanym przez sowietów polskim oficerom".

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pięta Stanisław

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj