bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 listopada 2014
  • 4 listopada 2014
  • wyświetleń: 6198

Lada dzień otworzą fragment S69

Być może jeszcze w tym tygodniu dopuszczony do ruchu zostanie 6-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S69 z Bielska-Białej do węzła Buczkowice.

- Jesteśmy na końcowym etapie odbiorowym - mówi rzecznik katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marek Prusak. Kiedy odcinek zostanie oddany do użytku? Wszystko zależy od wyników kontroli ŚWNB, po której zostanie podjęta decyzja dopuszczająca ruch samochodowy. Najprawdopodobniej stanie się to w drugiej połowie tygodnia.

droga ekspresowa, s69
Droga S69 w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Przypominamy, że GDDKiA przewidziała 4 miesiące na ukończenie robót wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, dla odcinka drogi S69 od węzła Mikuszowice (bez węzła) do węzła Buczkowice (z węzłem) oraz dla pozostałego zakresu zamówienia do 9 miesięcy od daty rozpoczęcia robót. Do tych terminów nie wlicza się okresów zimowych.

Wykonawcą drogi jest firma Mota-Engil.

Tymczasem zachęcamy naszych czytelników do zapoznania się z kalendarium budowy drogi S69. Poniżej publikujemy kilkanaście artykułów, fotorelacji oraz materiałów filmowych związanych z inwestycją.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.