bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 października 2016
  • wyświetleń: 9911

Radna wnioskuje o fotoradar na zakręcie w ciągu drogi S1

Na wrześniowej sesji Rady Miejskiej radna Agnieszka Gorgoń-Komor poruszyła kwestię bezpieczeństwa na zakręcie w ciągu drogi krajowej S1. Wszyscy wiemy o jaki zakręt chodzi.

- Jest takie miejsce na terenie miasta Bielska-Białej, dotyczy drogi ekspresowej S69 [obecnie droga S1 - przyp. red], które nazywa się zakrętem... i tu każdy wie o co chodzi. Czy nie można tam postawić fotoradaru, aby uniknąć wypadków w tej części miasta? - pytała radna Agnieszka Gorgoń-Komor w sprawach różnych. Na sesji radna nie otrzymała odpowiedzi.

- Kwestie fotoradarów leżą w kompetencji Inspekcji Transportu Drogowego - informuje Marek Prusak, rzecznik prasowy GDDKiA Katowice. Po raz kolejny warto zaznaczyć, że tzw. "zakręt śmierci" lub jak kto woli "idiotów", będzie częścią węzła Suchy Potok. W przyszłości węzeł będzie łączył drogę S1 (Pyrzowice - Zwardoń) i S52 tzw. Beskidzką Drogę Integracyjną.

Warto też w tym miejscu wspomnieć o naszym primaaprilisowym żarcie. 1 kwietnia br. informowaliśmy o fotoradarze na zakręcie śmierci. Czy nasz dowcip ma szansę na realizację?

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.