bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 1716

Poseł walczy o zniesienie opłat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj

Poseł Stanisław Pięta wystosował do premiera interpelację w sprawie zwolnienia z opłat za przejazd autostradą A4 podróżujących w weekendy. Kilka dni temu Donald Tusk postanowił zwolnić z opłat podróżujących autostradą A1.

Reklama

- Z uznaniem i aprobatą przyjąłem Pańską decyzję o zwolnieniu z opłat za przejazd autostradą A1 podróżujących w weekendy. Cieszę się, że Pan Premier wykazał się większą empatią niż pani Minister Infrastruktury Elżbieta Bieńkowska, która w swoim stylu stwierdziła sucho: "gdzie są bramki, tam są korki". Żałuję jednak, że dbając o interes mieszkańców Pomorza i poruszających się w tym kierunku, Pan Premier nie zauważył tych samych problemów dotykających mieszkańców Śląska, Małopolski i Podkarpacia - napisał w swojej interpelacji poseł Stanisław Pięta.

Parlamentarzysta klubu Prawa i Sprawiedliwości domaga się autostradowej równości i apeluje do premiera o zwolnienie z opłat podróżujących autostradą A4.

- Panie Premierze, południe Polski nie zasługuje na dyskryminację. Nie należy tworzyć wrażenia, że za zwolnienie z opłat mieszkańców Pomorza będą płacić Ślązacy, Górale i Małopolanie. Takie wybiórcze uprzywilejowanie może wywoływać podejrzenie, że prawdziwym celem tej decyzji było zapewnienie przychylności określonych grup wyborców, a nie rozwiązanie problemu "korków" na autostradach - dodaje poseł Stanisław Pięta.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pięta Stanisław

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj