bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 7715

Donos na posła Stanisława Piętę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj

Według dowódcy Związku Strzeleckiego "Strzelec" poseł Stanisław Pięta próbuje rozbić tegoroczny "Rajd Barka". Parlamentarzysta, który w tym samym czasie organizuje własny rajd, odpiera wszystkie zarzuty. Sprawa dotarła już do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

W tym roku odbędzie się jubileuszowy 10. Rajd Bartka. Jest to impreza z bogatymi tradycjami, która oddaje część żołnierzom NSZ kpt. Heryka Flame "Bartka", walczącego po wojnie na Podbeskidziu z siłami sowieckiego okupanta. Po raz pierwszy impreza nie obędzie się pod patronatem posła Stanisława Pięty.

rajd bartka
Poseł Stanisław Pięta zawsze aktywnie brał udział w Rajdach Bartka · fot. rajdbartka.sopg.pl


- Pan Pięta od lat próbował związać rajd ze swoim nazwiskiem, jednak bezskutecznie. W tym roku rajdowi patronuje biskup bielsko-żywiecki prof. Roman Pindel - informuje sierżant Dawid Warmuz.

Poseł Stanisław Pięta twierdzi, że jest głównym pomysłodawcą i organizatorem Rajdu Bartka. - Zajmowałem się upamiętnianiem żołnierzy wyklętych zanim zostałem posłem i zanim swoją działalność w Bielsku-Białej rozpoczął Związek Strzelecki - twierdzi parlamentarzysta, który dodaje, że problem ma bardziej przyziemne podłoże.

- Zwolniłem z pracy pana Maurycego Rodaka, który jest komendantem Związku Strzeleckiego i jednocześnie absolwentem Szkoły Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, która organizowała ze mną przez dziewięć lat Rajd Bartka. Teraz Związek Strzelecki i inne podmioty doszły do wniosku, że mój patronat jest niepotrzebny - mówi Stanisław Pięta.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości postanowił w tym samym czasie, w którym odbędzie się Rajd Bartka, zorganizować niemalże identyczną inicjatywę. Rajd Górski im. ks. Rudolfa Marszałka ps. "Opoka" ma upamiętniać kapelana 7. okręgu Narodowych Sił Zbrojnych.

plakat bartka
Plakaty Rajdu Górskiego im. ks. Rudolfa Marszałka naklejone na afisze informujące o Rajdzie Bartka · fot. Związek Strzelecki


Według sierżanta Związku Strzeleckiego poseł Stanisław Pięta próbuje za wszelką cenę rozbić Rajd Bartka swoją nową inicjatywą. - Pan Pięta osobiście, wspólnie z swym asystentem, zrywają rozwieszane przez nas plakaty Rajdu Bartka - informuje Dawid Warmuz.

- To wyjątkowo perfidne oszczerstwo. Sprawa będzie miała dalszy bieg w sądzie. Sytuacja jest odwrotna, to właśnie koledzy reklamujący Rajd Bartka niszczą i zaklejają nasze plakaty - dodaje poseł Pięta.

plakat rajd
Jak widać sytuacja ma miejsce również w drugą stronę... · fot. biuro poselskie Stanisława Pięty


List od sierżanta Związku Strzeleckiego trafił do prezesa Prawa i Sprawiedliwości. - Jesteśmy świadomi, iż szczególnie w okresie wyborczym jest Pan bardzo zajęty, niemniej prosimy, by rozpatrzył Pan naszą sprawę - kończy w swoim piśmie Dawid Warmuz.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pięta Stanisław

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj