bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 21 lutego 2014
  • wyświetleń: 1622

Porady dla ofiar przestępstw

Za nami:

Jeżeli jesteś ofiarą przestępstwa, a nie masz pieniędzy, by samodzielnie walczyć o powrót do normalnego życia lub jeśli wiesz o ludziach, którzy takiej pomocy potrzebują, skorzystaj z bezpłatnych porad w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

W Bielsku-Białej w ramach Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem dyżury odbywać się będą od 24 do 28 lutego w godzinach 10.00 - 18.00 oraz 1 marca w godzinach 10.00 - 13.00 w budynku przy ul. Mostowej 1. W tych dniach osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych m.in. przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli zaangażowanych w to przedsięwzięcie środowisk.

Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Sprawiedliwości, a idea ta związana jest z obchodzonym 22 lutego Dniem Pomocy Ofiarom Przestępstw. Ministerstwo Sprawiedliwości od kilku lat podejmuje działania zmierzające do stworzenia ogólnokrajowego systemu pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz opracowania i propagowania najlepszych praktyk w dziedzinie ich ochrony. W ich ramach utworzono sieć Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, które prowadzone są przez organizacje pozarządowe.

Ośrodki przede wszystkim udzielają bezpłatnej informacji prawnej i pomocy psychologicznej, prowadzą bazy instytucji świadczących pomoc dla określonych kategorii ofiar przestępstw i udzielają wszechstronnej informacji na temat możliwości uzyskania pomocy specjalistycznej. Na terenie województwa śląskiego rolę tę pełni Ośrodek Pomocy dla Ofiar Pokrzywdzonych Przestępstwem w Bielsku - Białej.

BM / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.