Wiadomości
- 17 maja 2025
- wyświetleń: 14335
Coraz mniej bielszczan. W grudniu 2024 roku liczba mieszkańców wynosiła zaledwie 165 127 osób
Portal polskawliczbach.pl opublikował najnowsze dane dotyczące wyludniania się polskich miast. Problem ten dotyczy także Bielska-Białej.

Dane użyte w tym zestawieniu pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) i przedstawiają stan na dzień 31 grudnia 2024 roku. W ostatnich parunastu latach problem spadku liczby mieszkańców dotyczy większości miast w Polsce.
Według ekspertów przyczyny spadku ludności miast są wielorakie, ale do najczęściej występujących zaliczane są migracje ludności na obszary podmiejskie, ujemny przyrost naturalny oraz emigracja zagraniczna.
Jeśli chodzi o Bielsko-Biała, to zmiana wyniosła minus 7,1 procent (populacja w 2024 roku wynosiła 165 127, podczas gdy w 2002 roku 177 835).
Dla porównania dla Jastrzębia-Zdroju zmiana wyniosła minus 15,5 procent (spadek populacji z 96 821 do 81 809), dla Tychów zmiana wyniosła minus 8,4 procent (spadek populacji z 12 550 do 121 472) a dla stolicy województwa śląskiego Katowic miana wyniosła minus 14,4 procent (spadek populacji z 325 045 do 278 090).
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematMiasto się kurczy. Bielsko-Biała traci mieszkańców
Już 1600 kobiet na liście. Bieg KoBBiet bije rekordy przed startem
[FOTO] Zielona stolica kultury. Splecione trawy i metrowe krzaki
Presja branży zadziałała? Ministerstwo Finansów luzuje przepisy SENT dla ubrań i butów
Miasto szuka dostawcy prądu. Energia trafi do ponad 800 miejskich obiektów
Plac Żwirki i Wigury do zmiany, ale mieszkańcy pytają o parkingi. Czy będzie kompromis?
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.











