bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 maja 2011
  • wyświetleń: 3308

Tydzień wegetarianizmu w Bielsku

Za nami:

10 maja o godzinie 15.00 na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej odbędzie się degustacja potraw wegetariańskich i wegańskich, a 11 maja o godzinie 19.00 w Herbaciarni Assam (ul. Wzgórze 26) spotkanie informacyjne z projekcją filmu, organizowane w ramach „Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu” przez Vege Inicjatywę.

jedzenie obiad, wegetarianizm


„Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu” jest akcją organizowaną przez Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!, zaplanowaną na tydzień 9-15.05.2011, podczas którego w wielu polskich miastach (m.in. w Białymstoku, Bydgoszczy, Warszawie, Zielonej Górze, Krakowie, Katowicach, Cieszynie czy Gdańsku) będą odbywać się różnego rodzaju wydarzenia promujące wegetarianizm. Więcej informacji o akcji: tydzienwege.pl.

W Bielsku-Białej Tydzień Wegetarianizmu będzie miał 2 odsłony: pierwsza już 10 maja o godz. 15.00 na Placu Chrobrego, gdzie odbędzie się tradycyjna degustacja dań wegetariańskich i wegańskich, druga 11 maja o godz. 19.00 w Herbaciarni Assam (ul. Wzgórze 26), podczas której będzie można obejrzeć ciekawy film i dowiedzieć się ciekawych faktów odnośnie diety wegetariańskiej.

Przyszłotygodniowy poczęstunek będzie miał nieco inną formę niż dotychczas, gdyż tym razem postanowiliśmy nie tylko rozsmakować naszych gości w vege/vegan potrawach, lecz również sprawdzić ich wiedzę na temat wegetarianizmu i zdrowego odżywania się poprzez skłonienie ich do losowania i odpowiadania na proste pytania Dodatkowo, będziemy ich zapraszać na środowe spotkanie w Assamie, które ma umożliwić zainteresowanym osobom poznanie diety wegetariańskiej i wegańskiej i zadać nurtujące ich pytania. Będą oni mogli również zobaczyć film, który przybliży im przyczyny i skutki przejścia na dietę wegetariańską.

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.