bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2013
  • wyświetleń: 5048

Poseł Pięta walczy o pomnik NSZ

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Pięta walczy w stolicy Podbeskidzia o pomnik "Żołnierzy Wyklętych". Parlamentarzysta podjął ten temat na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

stanisław pięta
Poseł Pięta walczy o pomnik NSZ · fot. UM Bielsko-Biała


- Uważam, że w jednym z centralnych miejsc Bielska-Białej powinien powstać pomnik żołnierzy Narodowych Sil Zbrojnych i ich dowódcy Henryka Fame. Taki pomnik powstał kilka lat temu w Żywcu w centru miasta, podobny stoi w Szczyrku - tłumaczył w swoim wystąpieniu Stanisław Pięta.

Parlamentarzysta dodał, że rondo NSZ, które jakiś czas temu powstało w Bielsku-Białej, to jego zdaniem zbyt mało. - Pod petycją odnoście pomnika złożono w moim biurze 2000 podpisów - kontynuował poseł.

Swoje stanowisko od razu zajął prezydent Bielska-Białej. - Chcę do pana posła zaapelować, żeby nie upolityczniać naszego samorządu. Wszystkie pana wystąpienia są polityczne, a my staramy się od polityki uciekać - mówił na wstępie Jacek Krywult.

Według gospodarza Bielska-Białej miasto w odpowiedni sposób zajmuje się działalnością polityczną. - Uważam, że to co robimy w kwestii pamięci jest wystarczające. Poza tym historia jest bardziej skomplikowana niż w pana wydaniu. Są pewne rzeczy co najmniej dyskusyjne i póki nie będą jednoznacznie wyjaśnione, póty nie przesądzajmy pewnych spraw - uciął prezydent.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pięta Stanisław

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj