Wiadomości

  • 24 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1888

Pozrywane siatki, złamane barierki. Tak wyglądają trasy do jazdy Enduro dla początkujących

Miłośnicy ekstremalnej, górskiej jazdy na dwóch kółkach opublikowali petycję w sprawie utrzymania tras rowerowych Enduro Trails w Bielsku-Białej. Ich zdaniem korzystanie z nich nie należy do czynności bezpiecznych.

Enduro
fot. petycjeonline.pl


W internetowej sieci pojawiła się petycja, której autorzy zwracają się do wszystkich rowerowych użytkowników miejskiego kompleksu rowerowego Enduro Trails w Bielsku-Białej.

- Opisany kompleks górskich tras rowerowych został wybudowany z środków publicznych, oraz przekazany prywatnej firmie/stowarzyszeniu, aby ta miała o niego zadbać i utrzymać trasy w jak najlepszym stanie. Trasy rowerowe zdaniem wielu wymagają gruntownego remontu. Miasto w samym roku 2024 przeznaczyło już ponad 360 tys. zł! Stan ścieżek jest fatalny a wiele rażących uszkodzeń (złamane deski na mostkach, pozrywane siatki antypoślizgowej, złamane barierki bezpieczeństwa, duża ilość luźnych kamieni oraz zniszczona nawierzchnia) zwiększa niebezpieczeństwo dla użytkowników, a zwłaszcza dla tych początkujących oraz dzieci - opisują.

Petycja, którą można podpisać TUTAJ, ma na celu uświadomienia miastu, iż trasy są zaniedbane i wymagają prawidłowego utrzymania.

- Podpisując się, oświadczasz iż Twoim zdaniem, trasy powinny być zdecydowanie lepiej utrzymywane - zachęcają autorzy dokumentu.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.