Wiadomości

  • 25 listopada 2023
  • 13 grudnia 2023
  • wyświetleń: 4914

[FOTO] Mikołajki aktywnie i na sportowo. W biegu wystartowało ponad 200 osób!

Za nami 8. Bieg Mikołajkowy z Nadzieją. W wydarzeniu, które odbyło się w niedzielę 10 grudnia, wystartowało ponad 200 osób! Uczestnicy imprezy biegali, zdobywali medale, ale też wspólnie ubierali choinkę i spędzali czas przy ognisku.

8. Bieg Mikołajkowy z Nadzieją - 10.12.2023 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


Pomimo chłodu i śniegu z deszczem ponda 200 zawodników o gorących sercach zdecydowało się wziąć udział w 8. Biegu Mikołajkowym z Nadzieją. Najpierw odbyły się minibieg, w którym wystartowali młodzi zawodnicy w wieku 3-7 lat, w kolejnym - dzieci w wielu 8-10 lat, mając do pokonania 2 kilometry. Natomiast bieg główny liczył 6 kilometrów. Jako pierwszy na metę przybiegł w nim Piotr Wołąkiewicz z Bielska-Białej.


- Trasa bardzo fajna. Pierwszy kilometr po asfalcie, potem taki przełaj. Gdzieniegdzie trochę lodu się pojawiło, więc trzeba było uważać, ale trasa szybka, urozmaicona. Jestem zadowolony z wyniku - powiedział Piotr Wołąkiewicz. Dodał, że zdecydował się wystartować w biegu, bo to fajna inicjatywa. - Wszystkie imprezy, mające na celu pomoc charytatywną, są warte uwagi. Zachęcam do brania w nich udziału, a poza tym była dobra zabawa - podkreślił zwycięzca 8. Biegu Mikołajkowego z Nadzieją.


Dla biegaczy przygotowano ciepły posiłek i nagrody oraz wspólne działania, jak: ubieranie choinki, pieczenie kiełbasek nad ogniskiem i dużo wspaniałej zabawy.

- To bieganie wpisane jest w działalność naszej Fundacji Nadzieja, która dzieła już 30 lat. Oprócz resocjalizacji młodzieży - trudnej, uzależnionej - prowadzimy również działania profilaktyczne, czyli zapobiegawcze, a sport dzieci i młodzieży pomaga między innymi wyzwolić się z różnych nałogów i uzależnień. Sport, ruch, rekreacja do dobre lekarstwo, a widząc dzisiaj tutaj na starcie całe rodziny, można mieć nadzieję na przyszłość - mówił ks. Józef Walusiak z Fundacji Nadzieja.

8. Bieg Mikołajkowy z Nadzieją odbył się pod honorowym patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

- Fundacja Nadzieja to jedna z najstarszych organizacji tego typu, jakie działają w naszym mieście. Zajmuje się bardzo trudnymi sprawami. Wiemy, że problem uzależnień istnieje, nie zamiatamy go pod dywan, lecz działamy wspólnie, aby wspierać młodych i ich rodziny. Za te wszystkie działania czynione od lat przez Fundację Nadzieja bardzo serdecznie - w imieniu własnym i mieszkańców - dziękuję - mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

Włodarz rozdawał nagrody, pomagał ubrać choinkę i dokładał drewna do ogniska. Obecny był również radny Rady Miejskiej Bielska-Białej Piotr Kochowski.

kr, mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.