Sport

  • 22 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 527

Bielszczanka po raz kolejny Mistrzynią Polski w biegach pod górę!

Anna Celińska (KS Sprint Bielsko-Biała) nadal dominuje w Polsce w biegach pod górę! W piątek (19 kwietnia) pomknęła po kolejny złoty medal Mistrzostw Polski, wygrywając z nowym rekordem trasy 46:40 na zawodach Lubań Vertical.

Anna Celińska po raz kolejny Mistrzynią Polski w biegach pod górę!
Anna Celińska po raz kolejny Mistrzynią Polski w biegach pod górę! · fot. materiał prasowy


Rywalkom nie dała szans na 6,5-kilometrowej trasie z Tylmanowej na szczyt Lubania w Gorcach, o przewyższeniach +920 m/-90 m.

Zawody odbyły się w ramach festiwalu biegów górskich Pieniny Ultra-Trail w Szczawnicy. Przewaga bielszczanki nad kolejnymi dwiema zawodniczkami wynosiła grubo ponad 3 minuty. Druga była Martyna Masłowska, która miesiąc temu w Poznaniu przebiegła zawody w biegu ulicznym na 10 km w czasie 34:10 (jest to bardzo dobry wynik), a trzecia tuż za nią do mety dotarła Anna Ficner.

Wśród mężczyzn z czasem 40:00 zwyciężył Dominik Tabor, drugi był Michał Olejnik, a brązowy medal zdobył Sylwester Lepiarz. Na uwagę zasługuje piąte miejsce juniora Macieja Lachowskiego (czas 43:42), również reprezentującego KS Sprint Bielsko-Biała.

Dla Anny Celińskiej jest to 27 medal MP PZLA w biegach górskich, 14 złoty. Bielszczanka posiada również w swojej kolekcji 9 medali MP Skyrunning (w tym 7 złotych), a także 2 brązowe medale MP PZLA w biegach ulicznych (w maratonie i na 10 km).

Mistrzostwa Polski Vertical były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy w biegach górskich, które odbędą się 31 maja we francuskiej miejscowości Annecy.

Anna Celińska po raz kolejny Mistrzynią Polski w biegach pod górę!
Anna Celińska po raz kolejny Mistrzynią Polski w biegach pod górę! · fot. materiał prasowy

kr / bielsko.info

źródło: KS Sprint

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.