Reklama

Wiadomości

  • 17 listopada 2023
  • wyświetleń: 548

Zdobywała ją Koterbska, Polak, a przed rokiem Anthimos. Ruszają zgłoszenia do nagrody kultury

Do końca listopada trwa nabór wniosków o przyznanie Ikarów, nagród prezydenta miasta w dziedzinie kultury.

Można jeszcze zgłaszać kandydatów na nagrody "Ikar 2023"
Można jeszcze zgłaszać kandydatów na nagrody "Ikar 2023" · fot. UM Bielsko-Biała


Ikary przyznawane są od 1993 roku dla wybitnych osobistości związanych z Bielskiem-Białą i działających w obszarze kultury. Wśród laueratów i laureatek znaleźć można takie nazwiska jak Maria Koterbska, Jerzy Polak, Ryszard Sypniewski czy Tadeusz Moskała.

Przyznawane są dwie nagrody: jedna za szczególne osiągnięcia kulturalne w danym roku kalendarzowym i druga, za wybitną działalność w dziedzinie kultury i sztuki. Przed rokiem wyróżnieni zostali poeta Juliusz Wątroba oraz muzyk Apostolis Anthimos.

Ikara mogą otrzymać artyści, pracownicy instytucji kultury za działalność artystyczną i kulturalną, pracownicy innych jednostek organizacyjnych prowadzących lub podejmujących przedsięwzięcia artystyczno-kulturalne na terenie Bielska-Białej.

By móc aplikować o nagrodę, należy złożyć wniosek dostępny na stronie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, tel. 33 497 14 75.

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.