bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 listopada 2021
  • wyświetleń: 2210

Most nad Białą zostanie podświetlony na pomarańczowo

Most nad rzeką Białą przy ul. 11 listopada od dzisiaj do 2 grudnia będzie rozświetlony na pomarańczowo w związku z kampanią "16 Dni Akcji Przeciw Przemocy Wobec Kobiet". W przestrzeni miasta pojawią się też banery z hasłem: Razem przeciw przemocy wobec kobiet, wywieszone zostaną plakaty i rozdawane będą ulotki.

Reklama

Bielsko,BielskoBiała,11Listopada,Biała,Most,LoveBB,LoveSilesia,fotodnia,instagram
Most nad Białą zostanie podświetlony na pomarańczowo · fot. bielsko.info


Co roku od 25 listopada do 10 grudnia w Polsce i na świece trwa kampania 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, którą organizuje Soroptimist International, współpracując z Organizacją Narodów Zjednoczonych i innymi partnerami. Jej celem jest pomoc w wyeliminowaniu wszelkich form przemocy poprzez edukację, wsparcie instytucjonalne i działania solidarnościowe.

Ten okres wyznaczają dwie znamienne daty: 25 listopada to Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, a 10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Międzynarodowa organizacja zrzeszająca kobiety na wszystkich kontynentach Soroptimist International działa od 1921 r. Jej członkinie czynnie włączają się w różne przedsięwzięcia i akcje zmierzające do realnej poprawy życia i statusu kobiet. W Bielsku-Białej Klub Soroptimist International Bielsko-Biała funkcjonuje już od 30 lat.

Pomarańczowe banery w Bielsku-Białej. O co chodzi?
Most nad Białą zostanie podświetlony na pomarańczowo · fot. facebook.com/soroptimistSilesia


- Nasza kampania to wyraz sprzeciwu wobec wszelkich form przemocy, jaka dotyka kobiety w różnym wieku, z rożnych grup społecznych, o rożnym statusie materialnym, a zarazem podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka, a każda przemoc jest pogwałceniem ich prawa do godnego życia - mówią bielskie Soroptimistki.

Kampanii Soroptymistek towarzyszy kolor pomarańczowy - symbol nadziei dla cierpiących kobiet, jaśniejszej przyszłości bez przemocy. - Całkowita eliminacja przemocy będzie zapewne trudnym i wymagającym czasu procesem. Jednak poprzez takie kampanie, które uświadamiają społeczeństwu istnienie tego haniebnego zjawiska, piętnujemy wszelkie formy przemocy ze względu na płeć. Wierzymy, że takim działaniem zdołamy wyeliminować przemoc wobec kobiet z naszego życia społecznego. Świat bez przemocy to świat pokoju i bezpieczeństwa - podkreślają Soroptymistki. - Zachęcamy do przyłączenia się do naszej soroptymistycznej kampanii. Niech głośno wybrzmiewania nasz wspólny głos: Stop przemocy wobec kobiet, zjawiska, którego nie powinno być w XXI wieku - dodają.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.