bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 marca 2021
  • wyświetleń: 2152

Cały majątek poszedł z dymem. Trwa zbiórka na powrót do normalności

O tym pożarze pisaliśmy w miniony wtorek, 23 marca - w Bielowicku spłonął budynek gospodarczo-produkcyjny. Straty oszacowano na około 600 tysięcy złotych. Obecnie rodzina właściciela zakładu prowadzi zbiórkę środków na koszty odbudowy przedsiębiorstwa i pokrycie strat. Swoją cegiełkę może dołożyć każdy z nas.

Groźny pożar w Bielowicku. Z ogniem walczyło 14 zastępów PSP i OSP!
Cały majątek poszedł z dymem. Trwa zbiórka na powrót do normalności · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Pożar, o którym mowa, gasiło aż czternaście zastępów straży pożarnej. Wybuchł on w Bielowicku około godziny 1.40 w nocy. Na szczęście nikt nie został ranny. W wyniku pożaru spaliła się hala produkcyjna wraz z maszynami do obróbki folii. Strażakom udało się uratować część budynku w której znajdował się zakład drzewny. Szacunkowa wartość strat wyniosła około 600 tysięcy złotych. Udało się uratować mienie o wartości ok. 500 tys. zł.

Groźny pożar w Bielowicku. Z ogniem walczyło 14 zastępów strażaków! - 23.03.2021
Cały majątek poszedł z dymem. Trwa zbiórka na powrót do normalności · fot. KM PSP Bielsko-Biała


- W tych trudnych czasach dla nas wszystkich jakim jest pandemia, naszą rodzinę dotknęło inne ale równie straszne okrucieństwo. (...) Na szczęście nikomu się nic nie stało. Sytuacja przed którą została postawiona nasza rodzina z dnia na dzień jest niewyobrażalnie szokująca oraz ciężka zwłaszcza pod względem finansowym. Działalność prowadzona od kilkunastu lat przez naszego tatę - człowieka sumiennego, o dobrym sercu utrzymywała całą naszą rodzinę - napisała na stronie zbiórki pani Klaudia, córka właściciela spalonego zakładu.

Groźny pożar w Bielowicku. Z ogniem walczyło 14 zastępów strażaków! - 23.03.2021
Cały majątek poszedł z dymem. Trwa zbiórka na powrót do normalności · fot. KM PSP Bielsko-Biała


- Niestety koszty odbudowy przedsiębiorstwa i pokrycia strat są ogromne, my- jako córki, jeszcze uczące się chcemy w ramach naszych możliwości pomóc stanąć na nogi naszemu tacie. Zdecydowałyśmy o zorganizowaniu szybkiej zbiórki pieniędzy, która mamy nadzieję pomoże naszej rodzinie chociaż częściowo odbudować działalność i zacząć od nowa. Każdy nawet najmniejszy gest wsparcia ma ogromne znaczenie i daje szanse powrotu do normalności. Wierzymy w ludzi o dobrych sercach, którzy nas zrozumieją - dodaje pani Klaudia.

mp / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.