bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 listopada 2020
  • wyświetleń: 2678

Pomarańczowe banery w Bielsku-Białej. O co chodzi?

Bielski Klub Sorptimist International bierze udział w kampanii Orange the World - przeciwko przemocy wobec kobiet. Jej symbolem jest pomarańczowy kwiat lub pomarańczowy element garderoby.

Pomarańczowe banery w Bielsku-Białej. O co chodzi?
Pomarańczowe banery w Bielsku-Białej. O co chodzi? · fot. facebook.com/soroptimistSilesia


Organizacja Soroptimist International promuje kampanię Orange the World - przeciwko przemocy wobec kobiet, odbywającą się na całym świecie w okresie od 25 listopada, który jest Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, a 10 grudnia, który jest Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. W kampanię włączyły się wszystkie kluby Soroptimist International w Polsce. W ramach tej akcji organizowane są konferencje, performensy, trwa też kampania w mediach społecznościowych.

Wybór dat obchodów to symboliczne podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka. Jest to największa na świecie kampania poświęcona tematowi przemocy wobec kobiet. Dzień 25 listopada został wybrany w 1981 r. przez kobiety walczące o swoje prawa Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet - dla upamiętnienia morderstwa trzech sióstr dokonanego 25 listopada 1960 r. w Republice Dominikany. 17 grudnia 1999 r. ONZ uznała go oficjalnie Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Rozpoczyna on międzynarodową 16-dniową kampanię przeciwko przemocy ze względu na płeć, której towarzyszy kolor pomarańczowy - symbol jaśniejszej przyszłości bez przemocy.

Klub Sorptimist International w Bielsku -Białej włączył się w tę akcję, rozwieszając w mieście banery z hasłem Razem przeciw przemocy wobec kobiet. Kampanię objął patronatem prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

- Przemoc wobec kobiet stanowi jedną z najbardziej drastycznych form dyskryminacji ze względu na płeć. Poprzez hasło Razem przeciw przemocy wobec kobiet dodajemy kobietom siły i odwagi. Przypominamy, że wina za przemoc zawsze leży po stronie sprawcy, nigdy zaś ofiary - podkreślają członkinie Klubu Soroptimist z Bielska-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.