bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 lipca 2019
  • wyświetleń: 4161

Sukces utalentowanych bielszczan z Kapeli "Beskidek"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej" podaj

Na odbywającym się w dniach od 27 do 30 czerwca 2019 roku legendarnym 53. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym Łucja Szczypka i Filip Drożdż z działającej w Domu Kultury "Włókniarzy" Kapeli "Beskidek" zdobyli I nagrodę w konkursowej kategorii "Mistrz i uczeń".

Reklama

beskidek
Koncert Kapeli "Beskidek" w Bazylice św. Stefana w Budapeszcie · fot. MDK


Na co dzień instruktorką młodych muzyków jest opiekująca się bielską Kapelą Ilona Stolarek, natomiast żeby regulaminowi stało się zadość, zgodnie z ideą tej konkretnej kategorii konkursowej, młodzi adepci ludowego muzykowania zaprezentowali się festiwalowej publiczności towarzysząc na scenie doświadczonemu mistrzowi - Antoniemu Gluzie ze Szczyrku.

Reprezentanci Podbeskidzia podczas występu skorzystali między innymi z dud żywieckich, piszczałek i okaryny. - W najśmielszych snach nie marzyło się, żeby pojechać na taki konkurs - tłumaczy kapelmistrz Ilona Stolarek - a tu wyjazd i jeszcze taka nagroda.

Warto podkreślić, że Kapela "Beskidek" ma bardzo napięty plan wyjazdów podczas tegorocznych wakacji. Za bielszczanami już dwa wypady na Węgry, które miały miejsce na przełomie czerwca i lipca. Pierwszy do Budapesztu na zaproszenie Ogólnokrajowego Samorządu Polskiego na Węgrzech (koncert w Bazylice św. Stefana. Drugi na Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny niedaleko Szegedu. Zespół nie zwalnia tempa. W połowie lipca koncertował będzie w Norymberdze w Niemczech.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej" podaj