Rozrywka

  • 25 maja 2022
  • 28 maja 2022
  • wyświetleń: 4668

"Rodzinny Dzień Dziecka" - wielka impreza w Parku Słowackiego!

Za nami:

Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej zaprasza do Parku im. Juliusza Słowackiego na imprezę plenerową pod nazwą "Rodzinny Dzień Dziecka - bezpieczne dziecko". Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 28 maja w godzinach od 11.00 do 15.00.

"Rodzinny Dzień Dziecka" - wielka impreza w Parku Słowackiego!
"Rodzinny Dzień Dziecka" - wielka impreza w Parku Słowackiego! - zdj. ilustracyjne · fot. MDK Bielsko-Biała


Na głównej scenie przy Bielskim Centrum Kultury zaprezentują się zespoły taneczne i wokalne działające we wszystkich placówkach Miejskiego Domu Kultury. W Parku zostaną ustawione stoiska z materiałami potrzebnymi do podjęcia intrygujących działań. Dzieci - w tym roku także te, które przybyły do Bielska z Ukrainy - będą mogły skorzystać z bezpłatnych warsztatów oraz zostaną zaproszone przez instruktorów do wykorzystania zdobytych umiejętności podczas gier i zabaw.

Na terenie Parku, podczas imprezy, pod skrzydłami Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, funkcjonować będzie Miasteczko Ruchu Drogowego. Tutaj zafiniszuje korowód drużyn szkolnych (który wcześniej wyruszy spod Ratusza, inaugurując Dni Bezpieczeństwa). Rozstrzygnięte zostaną konkursy (w tym międzyszkolny z wiedzy o ruchu drogowym) z atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięzców - m.in. telewizory, słuchawki bezprzewodowe, plecaki i torby turystyczne.

Dostępny będzie symulator dachowania, symulator jazdy samochodem i motocyklem. Będzie można spróbować sił na ściance wspinaczkowej. Przewidziano inne punkty programu - takie jak… pokazy zabezpieczania linii papilarnych (!) i wystawę specjalistycznego sprzętu - przygotowane we współpracy z Policją, Strażą Pożarną, Strażą Miejską i GOPR-em.

W organizację imprezy włączyli się także przedstawiciele 18 Batalionu Powietrznodesantowego. Powstanie wojskowy tor przeszkód „Komandos”. Stanie zjeżdżalnia i królewski zamek do skakania. Dodatkową atrakcją będzie możliwość osobistego spotkania z Gandalfem i przedstawicielami Bractwa Śródziemia, które rozłoży swój obóz na terenie pikniku. Czas urozmaici loteria i słodki poczęstunek.

"Rodzinny Dzień Dziecka" - wielka impreza w Parku Słowackiego!
"Rodzinny Dzień Dziecka" - wielka impreza w Parku Słowackiego! · fot. MDK Bielsko-Biała

mp / bielsko.info

źródło: Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej" podaj