bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2012
  • 30 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 2872

Happening na Placu Chrobrego

Za nami:

W poniedziałek 30 kwietnia na Placu Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej odbędzie się happening "TAK dla NIEtestowanych kosmetyków", organizowany przez Vege Inicjatywę w ramach Światowego Dnia Zwierząt Laboratoryjnych.

Vege Inicjatywa - to nieformalna grupa młodych ludzi, utworzona w 2010 roku w Bielsku-Białej. Jej celem jest informowanie i edukowanie w zakresie problemów związanych z przemysłem hodowlanym (mięsnym, mleczarskim, kosmetycznym, odzieżowym) oraz promowanie wegetarianizmu i weganizmu jako alternatywy do powszechnego obecnie, konsumpcyjnego stylu życia.


Zwierzęta laboratoryjne to nie tylko myszy, szczury i króliki, lecz także miliony psów, kotów, królików, świnek morskich czy małp, które zostały sklasyfikowane jako "użyteczne" pod kątem przeprowadzania eksperymentów.

Działania laboratoryjne obejmują m.in. test z aplikowania toksycznej substancji chemicznej bezpośrednio do gałki ocznej zwierzęcia, na fragment pozbawionej sierści skóry lub do jego żołądka. Cel? - stwierdzenie jaka ilość składnika powoduje śmierć. Skutek? - puchnięcie zainfekowanego miejsca, krwotoki, owrzodzenie, konwulsje, biegunka, ciężkie zmiany skórne i postawy zwierzęcia.

Zwierzęta te rodzą się i umierają w laboratoriach, pozbawione naturalnych warunków życia i zmuszone do niewyobrażalnego cierpienia każdego dnia. Po co?

Początek happeningu o godz. 16.00.

ups / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.