Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 lutego 2012
  • 18 lutego 2012
  • wyświetleń: 4359

Nowe mieszkania komunalne

Dobiega końca przebudowa budynku dawnej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Partyzantów na budynek mieszkalny - wielorodzinny.

dom, mieszkanie, mieszkania, partyzantów
W byłej szkole przy ulicy Partyzantów będą teraz lokale mieszkalne. · fot. UM Bielsko-Biała


Planowany termin zakończenia robót i zgłoszenia budynku do odbioru technicznego to koniec marca. Po dokonaniu odbioru technicznego Urząd Miejski wystąpi o pozwolenie na użytkowanie budynku. Przypuszczalny termin uzyskania pozwolenia to około 2 miesięcy. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynek zostanie przekazany Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej do zasiedlenia.

W ramach inwestycji wymieniono pokrycie dachu z częściowa wyminą konstrukcji, wymieniono część stropów międzypiętrowych, a także wykonano nowe instalacje centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjne, elektryczne i niskoprądowe (telefon, TV). W ramach prac wymieniono również stolarkę okienną i drzwiową i wykonano elewację budynku. Zagospodarowany został też teren wokół obiektu, między innymi wyburzając budynki gospodarcze.

W budynku powstanie 30 mieszkań. Dwa będą miały powierzchnię od 30 do 40 m kw, dziewięć - od 40 do 50 m kw., siedem - od 50 do 60 m kw. oraz sześć mieszkań o powierzchni od 60 do 70 m kw i sześć powyżej 70 m kw. Dziewięć lokali będzie jednopokojowych, osiemnaście dwupokojowych oraz trzy trzypokojowe.

Budynek będzie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wszystkie mieszkania będą posiadać indywidualne opomiarowanie mediów. Budynek jest wpisany do rejestru zabytków. Dokumentacja projektowa uzyskała wszelkie niezbędne uzgodnienia łącznie z uzgodnieniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Mieszkania wyposażone są we wszystkie niezbędne instalacje i będą zrealizowane w tzw. „stanie deweloperskim” do indywidualnego wykończenia przez przyszłych użytkowników.

Jak informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej, koszt adaptacji budynku wyniósł około 4.900.000 złotych.

new / bielsko.info, źródło: Gazeta Wyborcza Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.