bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 4426

8 wskazówek dla sprzedających po raz pierwszy nieruchomość

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "REMAX Bielsko-Biała" podaj

Artykuł sponsorowany:

Jeśli po raz pierwszy sprzedajesz swój dom lub mieszkanie, musisz pamiętać, że sytuacja w jakiej się znajdziesz będzie zupełnie inna, niż ta, kiedy po raz pierwszy kupowałeś nieruchomość. Szukanie swojego wymarzonego domu to nie to samo co jego sprzedaż.

Remax
fot. Remax


Zazwyczaj wygląda to w następujący sposób. Po podjęciu decyzji o sprzedaży, rozpoczyna się proces sprzedaży. Najpierw następuje przeglądanie innych ofert, potem przygotowanie zdjęć, publikacja ogłoszenia w internecie i wreszcie oczekiwanie na kupujących. Zanim jednak przystąpisz to tego procesu, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami.

Przygotuj dom na sprzedaż
Każda osoba oglądająca Twój dom próbuje wyobrazić sobie w nim swoją własną przestrzeń. Nietypowe kolory ścian lub dużo osobistych dodatków może to utrudniać. Najlepiej przygotować pomieszczenia tak, aby wyglądały neutralnie i nie budziły zbyt wielu kontrowersji.

Napraw usterki
Sprawdź, czy wszystkie urządzenia są sprawne i działają. Jakiekolwiek usterki np. niesprawny kran, brakująca klamka w drzwiach, czy spalone żarówki, dają kupującym pretekst do obniżenia ceny nieruchomości.

Bądź przygotowany na prezentację
Pierwsze dobre wrażenie można zrobić tylko raz i to samo dotyczy twojego domu. Bałagan, niepościelone łóżko, czy pranie na suszarce z pewnością nie pomogą w sprzedaży. Nie bez znaczenia jest też ładny zapach, który wprawi oglądających w miłą atmosferę.

Nie przesadź z ceną
Jednym z ważniejszym elementów sprzedaży jest ustalenie optymalnie najlepszej ceny ofertowej sprzedaży. Zbyt niska narazi na stratę, a zbyt wysoka nie przyciągnie kupujących.

Przygotuj się na negocjacje
Każda transakcja kupna-sprzedaży wiąże się z negocjacjami. Od ceny ofertowej będzie zależało, czy ustalona ostatecznie cena sprzedaży będzie zawierała duży upust, mały, czy nie będzie go wcale. Właściwie określona cena ofertowa ograniczy konieczność obniżenia ceny do niezbędnego minimum. Może też się okazać, że obniżanie ceny nie będzie konieczne w ogóle.

Zatrudnij profesjonalnego agenta nieruchomości
Szczególnie polecane osobom, które długo same sprzedają lub chcą ciężar prezentacji domu i rozmowy z kupującymi przenieść na agenta. Agent nie tylko przygotuje profesjonalną ofertę, zaprezentuje dom, ale pomoże też w przygotowaniu dokumentów i załatwieniu formalności związanych z aktem notarialnym.

Emocje złym doradcą
Sprzedaż nieruchomości jest pełna różnych emocji. Trudno jest pożegnać się z ukochanym domem, z którym łączy wiele miłych wspomnień. Należy pamiętać, że kupujący oceniają Twoją nieruchomość bez sentymentu, nie rzadko wyrażając krytyczne opinie. Nie pozwól, aby emocje przeszkadzały ci w podejmowaniu rozsądnych decyzji. Szczególnie jeśli chodzi o rozmowy z kupującymi, wycenę domu i negocjacje cenowe.

Bądź gotów na sprzedaż
Jeśli już decyzja o sprzedaży została podjęta oznacza to, że dom i jego mieszkańcy powinni być gotowi na wyprowadzkę. Oczywiście trudno przewidzieć w jakim terminie to nastąpi, ale jeśli jest taka możliwość to część rzeczy należy już spakować. Może się okazać, że Twoja gotowość na szybką wyprowadzkę zaważy o decyzji kupującego i spośród innych ofert wybierze on Twoją nieruchomość.

Ewa Kalicińska
Agent nieruchomości


Remax
fot. Remax


RE/MAX Home Professional
ul. Lipnicka 4
43-300 Bielsko-Biała
tel. +48 693 805 010
www.remax-polska.pl/ewa_kalicinska

REMAX Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "REMAX Bielsko-Biała" podaj


Remax Home Professional - pośrednictwo nieruchomości

43-300 Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 43

tel. 033 816 51 89
fax 33 444 00 42