Wiadomości

  • 29 września 2017
  • wyświetleń: 5079

Home Staging - skraca czas sprzedaży i zwiększa cenę nieruchomości

Artykuł sponsorowany:

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży to najważniejszy i kluczowy etap całego procesu. Nie należy go bagatelizować, bo to właśnie profesjonalnie przygotowana oferta decyduje o dalszym powodzeniu w sprzedaży. Coraz większa liczba sprzedających przekonuje się do znaczenia Home Stagingu.

Remax


Dobre pierwsze wrażenie to jego podstawowy cel. Z definicji to profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu, którego celem jest uzyskanie jak największego zainteresowania ze strony kupujących. Chodzi o to, aby nieruchomość sprzedać szybciej i za możliwie jak najwyższą cenę. Dobry agent, docenia znaczenie Home Stagingu i przed przygotowaniem oferty udzieli wskazówek jak podkreślić zalety nieruchomości oraz odpowiednio przedstawi je na zdjęciach.

Badania wykazały, że właściwa aranżacja skraca czas sprzedaży o 40%, a cena sprzedaży może wzrosnąć o 10%.

Nie bez znaczenia jest tutaj umowa na wyłączność, dzięki której agent ma możliwość bezpośrednio zaangażować się w przygotowania oraz przedstawić wszystkie zalety nieruchomości nie tylko w wewnątrz ale i na zewnątrz, np. piękny, zadbany ogród, ciekawą konstrukcję domu, czy też najbliższe sąsiedztwo i okolice. W końcu miejsce położenia nieruchomości, czyli lokalizacja to jeden z trzech najważniejszych kryteriów, jakimi kierują się kupujący przy wyborze nieruchomości.


Remax


Home Staging nie musi być drogi i z założenia to działanie niskobudżetowe. Chodzi o podkreślenie potencjału wnętrz i zaprezentowanie nieruchomości w atrakcyjny sposób. Chodzi o wydobycie z domu lub mieszkania tego, co warte jest podkreślenia i zaprezentowanie tego potencjalnym nabywcom. Kupujący często proponują obniżenie ceny ze względu na spodziewane naprawy czy przeróbki, dlatego warto wcześniej zadbać o takie szczegóły, jak porządek we wnętrzach i właściwa kolorystyka pomieszczeń dająca wrażenie przestrzeni i komfortu. Wprawdzie o gustach się nie dyskutuje, ale nie każdy jest zwolennikiem wielobarwnych pomieszczeń.

Home Staging jest potrzebny szczególnie w nieruchomościach, którą oglądało już wielu potencjalnych kupujących i żaden nie zdecydował się na zakup. Oznacza to, że zachęciła ich oferta i dobra cena, a zniechęciła sama nieruchomość.

Według portalu otodom.pl 71% klientów poszukuje nieruchomości w Internecie, w ciągu 3 sekund oglądający podejmuje decyzję, czy interesuje go nieruchomość, a 76 sekund poświęca na obejrzenie oferty, dlatego tak ważne jest aby zdjęcia przedstawiały cały urok i atrakcyjność nieruchomości. Zdjęcia powinny oddawać atmosferę domu lub mieszkania, przedstawiać jego potencjał i możliwości, ale jednocześnie powinny być prawdziwe i nie przekoloryzowane. Jakiekolwiek sztuczne zmiany dokonywane za pomocą edytorów nie wychodzą na dobre, bo ostatecznie kupujący po obejrzeniu nieruchomości czuje się oszukany, a to oznacza utratę szansy na sprzedaż.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze i można wywołać tylko raz, dlatego musi być ono w 100% pozytywne.

Ewa Kalicińska
Agent nieruchomości


Remax
fot. Remax


RE/MAX Home Professional
ul. Lipnicka 4
43-300 Bielsko-Biała
tel. +48 693 805 010
http://www.remax-polska.pl/ewa_kalicinska

REMAX Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "REMAX Bielsko-Biała" podaj


Remax Home Professional - pośrednictwo nieruchomości

43-300 Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 43

tel. 033 816 51 89
fax 33 444 00 42

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "REMAX Bielsko-Biała" podaj