bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 lipca 2016
  • wyświetleń: 13201

Półtora tysiąca francuskich pielgrzymów na wzgórzu Trzy Lipki

Około półtora tysiąca pielgrzymów z podparyskiej diecezji Wersal modliło się i bawiło na bielskim wzgórzu Trzy Lipki. Przy pięknej słonecznej pogodzie pod przewodnictwem swego biskupa Erica Aumôniera młodzież z Francji wraz z swymi kapłanami, polskimi duchownymi i wolontariuszami oraz rodzinami goszczącymi pielgrzymów wyrażali radość w związku z czekającym ich spotkaniem z papieżem Franciszkiem.

Francuscy pielgrzymi na wzgórzu Trzy Lipki - 23.07.2016 · fot. Facebook WYD / ŚDM 2016 Diecezja Bielsko-Żywiecka


W Beskidy przyjechało prawie 6 tysięcy pielgrzymów ŚDM z całego świata. Wśród gości najliczniej reprezentowani są Francuzi z kilku diecezji.

Biskup Wersalu na początku Eucharystii pod 40-metrowym stalowym krzyżem na wzgórzu Trzy Lipki w Bielsku-Białej dziękował bielszczanom za gościnność i zachęcał do dziękczynienia Bogu za spotkanie i piękną pogodę.

- Jesteśmy tu w pięknej okolicy. Nie chcę tutaj mówić o szczegółach, ale zostaliśmy tutaj wspaniale przyjęci przez polskie rodziny. Jest tu nam bardzo wygodnie - zapewnił 70-letni biskup Eric Aumônier, który z kilkudziesięcioma kapłanami celebrował liturgię przy ołtarzu polowym u stóp górującego nad stolicą Podbeskidzia Milenijnego Krzyża.

Francuscy pielgrzymi na wzgórzu Trzy Lipki - 23.07.2016
W Beskidy przyjechało 5700 pielgrzymów ŚDM z całego świata. Wśród gości najliczniej reprezentowani są Francuzi z kilku diecezji. · fot. Facebook WYD / ŚDM 2016 Diecezja Bielsko-Żywiecka


Ks. Zbigniew Siemianowski, proboszcz bielskiej parafii pw. św. Stanisława BM, poinformował, że jego parafianie goszczą ponad 50-osobową grupę francuską, w której są także 3 osoby z Brazylii. - Młodzież jest rozśpiewana i uśmiechnięta Jest tu też osoba niepełnosprawna, która po raz pierwszy przyjechała do Polski. Radość i entuzjazm tej młodzieży są niesamowite. To wielka łaska Boża, że możemy ich przyjąć - podkreślił kapłan.

Po Eucharystii nie zabrakło okazji do wspólnych śpiewów i zabawy. Wśród uczestników modlitwy i spotkania były także siostry redemptorystki z pobliskiego, jedynego swego klasztoru w Polsce.

Ogółem pielgrzymi ŚDM goszczą w 130 parafiach na terenie diecezji bielsko-żywieckiej. Wszyscy w ramach kulminacyjnego wydarzenia Dni w Diecezji spotkają się 24 lipca na terenie hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej.

ups / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.