bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 4471

Osadzeni w bielskim Areszcie Śledczym współuczestniczyli w ŚDM

Osadzeni w bielskim Areszcie Śledczym w swoisty sposób współuczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Od czwartku do niedzieli organizowane były dla chętnych codzienne spotkania w kaplicy, w czasie których osadzeni rozważali słowa papieża Franciszka skierowane do młodych lub wygłoszone w czasie ŚDM.

Jak poinformował pełniący posługę w bielskim areszcie ks. Tomasz Gorczyński, osadzeni mogli uczestniczyć we Mszach św., nabożeństwach połączonych z adoracją Najświętszego Sakramentu, rozważali też słowa Pana Jezusa przekazane św. siostrze Faustynie.

- Otrzymywali wydrukowane fragmenty przemówień Ojca Świętego oraz publikacje związane z obchodami i organizacją ŚDM w Krakowie. Były zorganizowane projekcje filmów, przedstawiających życie i działalność papieża Franciszka - podsumował kapłan i dodał, że było to możliwe, dzięki uprzejmości dyrekcji i personelu.

Osadzeni modlili się za niepełnosprawnych oraz za jedną z grup pielgrzymów uczestniczących z Bielska-Białej w spotkaniu z papieżem, a pielgrzymi otaczali modlitwą przebywających w areszcie oraz ich rodziny.

W Areszcie Śledczym w Bielsku-Białej od 2008 roku funkcjonuje kaplica dla wiernych różnych wyznań. Wcześniej niedzielna liturgia i spotkania kapelana z osadzonymi odbywały się w prowizorycznych pomieszczeniach.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.