bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2016
  • wyświetleń: 7511

Unia Polski z Ukrainą? Poseł Pięta przeprowadził eksperyment

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj

Poseł Stanisław Pięta znów na czołówkach ogólnopolskich portali internetowych. Tym razem media cytowały wypowiedz parlamentarzysty o wizji utworzenia polsko-ukraińskiej unii.

poseł pięta
Poseł Stanisław Pięta podczas wizyty na Ukrainie · fot. materiały prasowe / Superstacja


Stanisław Pięta w rozmowie z telewizją Superstacja podzielił się spostrzeżeniami po swojej ostatniej wizycie na Ukrainie. Jak twierdzi parlamentarzysta część Ukraińców otwarcie mówi o połączeniu Polski z Ukrainą. Miałaby to być namiastka Unii Hadziackiej, która w 1658 roku została zawarta między Rzecząpospolitą Obojga Narodów a Kozackim Wojskiem Zaporoskim.

- To nie jest tak, że od samych Polaków coś zależy. Jeżeli po stronie ukraińskiej pojawiają się tego rodzaju pomysły i postulaty, to myślę, że warto rozmawiać - mówił reporterowi Superstacji.

Poseł z Bielska-Białej przeprowadził w Kijowie eksperyment. Przez dwa dni spacerował po mieście w polskiej kurtce wojskowej. - To był taki mały test, jak reagują przeciętni Ukraińcy na polski mundur wojskowy. Nie zauważyłem ani jednej negatywnej reakcji, jednego skrzywienia - dodał Stanisław Pięta.

Co myślicie o pomyśle połączenia Polski i Ukrainy?

ab / bielsko.info
źródło: Telewizja Superstacja

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pięta Stanisław

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj