bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 listopada 2011
  • wyświetleń: 2827

Przygotowania do MotoMikołajek

W ubiegłym roku do Domu Dziecka przy ul. Pocztowej w Bielsku-Białej dotarło ponad 50 Mikołajów, którzy przyjechali na motocyklach. Każde dziecko otrzymało takie prezenty, o które poprosiło w liście. Ale MotoMikołajowie mogli pomagać placówce jeszcze przez cały rok. Wszystko dzięki pracy społecznej motocyklistów z Bielska-Białej i okolic oraz ofiarności klientów bielskiego Gemini Park. Przygotowania do MotoMikołajek 2011 rozpoczęte!

Reklama

MotoMikołajki 2010
MotoMikołajki 2010 · fot. UM Bielsko-Biała


MotoMikołajki 2010
fot. UM Bielsko-Biała


MotoMikołajki 2010
fot. UM Bielsko-Biała


Od 5 listopada do 4 grudnia w Centrum Handlowym Gemini na specjalnym stoisku zbierane będą pieniądze i darowizny rzeczowe dla dzieci z Domu Dziecka przy ul. Pocztowej w Bielsku-Białej. Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00 do 20.00, w weekend od 15.00-20.00 dary przyjmują motocykliści-wolontariusze w zamian oferując możliwość sfotografowania się na dwóch fantastycznych motocyklach, które będą wystawione na stoisku (jeden z nich to Harley-Davidson). Zdjęcia, jeśli pozujący wyrażą zgodę, będą zamieszczane na pamiątkowej stronie akcji: motomikolaje.bielsko.pl.

Patronat nad inicjatywą przyjęli: prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult i europosłanka Małgorzata Handzlik.

- Motocykliści to wolne ptaki, ale ta akcja jest wyjątkowa, powoduje, że robią coś wspólnie dla dzieci wyjątkowo poszkodowanych przez los. Nie ograniczamy się do czasu świąt Bożego Narodzenia, przyjeżdżamy do domu dziecka kilkakrotnie w ciągu roku - podkreśla prezes Automobilklubu Beskidzkiego Ryszard Wach.

Dzieci przy ul. Pocztowej 24 w Bielsku-Białej mają wiele ważnych potrzeb. W ubiegłym roku motocykliści uzbierali 11 tys. złotych, którymi mogli pomagać placówce przez cały rok. Akcję MotoMikołajki organizują po raz czwarty. Do tej pory sfinansowali m.in. zakup mebli, dodatkowego wyposażenia w pokojach, pomocy naukowych czy wypoczynku dzieci podczas wakacji.

Zbiórka MotoMikołaje 2011 w Bielsku-Białej zakończy się przejazdem motocyklistów ubranych w szaty św. Mikołaja - o godz. 12.00 4 grudnia (z górnego parkingu Gemini), którzy pojadą do dzieci by przekazać im prezenty.

W akcji biorą udział członkowie Automobilklubu Beskidzkiego, motocykliści z bielskiego klubu „Just Rider” („Sprawiedliwy jeździec”) oraz uczestnicy motocyklowych Zlotów Pod Zaporą w Bielsku-Białej Wapienicy.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.