bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 5721

Poseł złożył zawiadomienie do prok.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj

W związku z zakłóceniem mszy Św. w kościele akademickim św. Anny w Warszawie przez grupę osób, poseł Stanisław Pięta złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z Art 195 par. 1 KK.

Do zakłócenia Mszy świętej doszło w niedzielne południe w warszawskim kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu. Tego dnia, we wszystkich kościołach w Polsce, kapłani czytali komunikat Konferencji Episkopatu Polski dotyczący ochrony życia od poczęcia, w którym jednoznacznie potępiali tzw. kompromis aborcyjny. Już po odczytaniu pierwszych słów, grupa kobiet ostentacyjnie wstała ze swoich miejsc. Jedną z zakłócających porządek była znana działaczka ruchów homoseksualnych i genderowych - Anna Zawadzka, która w ostatnich wyborach parlamentarnych kandydowała do Sejmu z list Zjednoczonej Lewicy.Poseł Stanisław Pięta uważa, że nie można tolerować tego rodzaju wybryków. - Bezczynność organów państwowych mogłaby stanowić zachętę dla osób o poglądach skrajnych, które nie potrafią uszanować uczuć religijnych wiernych, gotowe są zakłócać nabożeństwo, przerywać modlitwę i prowokować do awantur w obiektach sakralnych - tłumaczy poseł Stanisław Pięta.

Parlamentarzysta przypomina, że takie i podobne zachowania miały już miejsce zarówno w Polsce - incydenty w czasie procesji Bożego Ciała, zniszczenie szopek Bożonarodzeniowych, dewastacja kapliczek przydrożnych) jak również poza granicami kraju (agresywne happeningi grupy Femen).

Zawiadomienie do prokuratury

zawiadomienie

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pięta Stanisław

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj