bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 marca 2016
  • wyświetleń: 2439

Podziel się żywnością z potrzebującymi

Za nami:

W dniach 11-13 marca sieć sklepów Intermarché weźmie udział w "Wielkanocnej Zbiórce Żywności" organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. Do udziału w akcji wytypowanych zostało 36 sklepów Intermarché, w tym market w Bielsku-Białej.

Aby przyłączyć się do akcji, wystarczy, że mieszkańcy Bielska-Białej odwiedzą sklep Intermarché przy ul. Żywieckiej 19A i przekażą wolontariuszom dowolne produkty spożywcze z długim terminem ważności. Najbardziej pożądanymi produktami są: olej, słodycze, konserwy, przetwory warzywne i owocowe oraz mąka. Podarowane produkty trafią do magazynów Banków Żywności, a stamtąd przekazane zostaną lokalnym organizacjom społecznym.

- Grupa Muszkieterów regularnie współpracuje z Bankami Żywności, umożliwiając ich wolontariuszom przeprowadzanie zbiórek żywności w sklepach sieci Intermarché. Pragniemy w ten sposób włączyć się w walkę z niedożywieniem w Polsce - komentuje Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.

"Wielkanocna Zbiórka Żywności" jest akcją prowadzoną lokalnie, podczas której klienci sklepów zachęcani są do podzielenia się swoimi zakupami z osobami żyjącymi w ubóstwie i zagrożonymi niedożywieniem. Paczki żywnościowe trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych, chorych oraz bezrobotnych, a także do osób pracujących, ale potrzebujących wsparcia.

wielkanocna zbiórka żywności

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.