bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 stycznia 2016
  • 16 stycznia 2016
  • wyświetleń: 3161

Poseł Pięta krytycznie o RAŚ-u

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj

Dziś w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy, który zakłada uznanie społeczności śląskiej za mniejszość etniczną. Poseł Stanisław Pięta krytycznie odniósł się do projektu ustawy przedstawionej przez Jerzego Gorzelika, przewodniczącego Ruchu Autonomii Śląska.

Pomysł uznania społeczności śląskiej za mniejszość etniczną podpisało 140 tys. osób. - Z technicznego względu zmiana jest bardzo prosta. Chcemy, żeby do katalogu mniejszości etnicznych w Polsce została dopisana społeczność śląska - mówił Jerzy Gorzelik.

- Chylę czoła przed śląskimi cnotami - religijnością, rzetelnością pracowitością. Jestem pod wielkim wrażeniem kultury śląskiej, którą uważam za własną, ale doprawdy nie rozumem czemu ma służyć wasza działalność. Po co wam autonomia? Po co wam język śląski. To są pomysły jątrzące, szkodliwe i niepotrzebne - mówił poseł Stanisław Pięta adresując swoją wypowiedź do przewodniczącego RAŚ-u.

Jerzy Gorzelik, przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w swoim wystąpieniu powoływał się na jedną z najważniejszych postaci dla Śląska i jego walki o przyłączenie tego regionu do Polski - Wojciecha Korfantego. - Panie Przewodniczący, zarówno Korfanty, jak i Mackiewicz kazaliby strzelać do was. Wierze, że wszystkim zależy nam na tym, żeby Śląsk się rozwijał. Natomiast drogę, którą wybraliście, to droga konfrontacji i budowania napięć - zakończył poseł Pięta.

Podczas obrad padł wniosek o odrzucenie projektu w całości. Głosowanie nad wnioskiem odbędzie się na następnym posiedzeniu Sejmu.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pięta Stanisław

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj