Wiadomości

  • 22 listopada 2015
  • wyświetleń: 1605

Codziennie potrącany jest pieszy

Jesień i zima to pory roku kiedy piesi są szczególnie narażeni na stanie się ofiarą wypadku drogowego. Statystyki są tutaj niepokojące - w pierwszych 10 miesiącach roku na śląskich drogach życie straciło 73 pieszych, w tym 20 na oznakowanych przejściach.

- Zbliżający się okres zimowy jest szczególnie niebezpieczny. Wcześnie zapadający zmrok oraz trudne warunki atmosferyczne powodują, że piesi są słabo widoczni, a kierowcy mają bardzo mało czasu na reakcję. Dlatego apelujemy o rozsądek i wyobraźnię. Zadbajmy wzajemnie o nasze wspólnie bezpieczeństwo - mówi nadkomisarz Elwira Jurasz z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Tylko w ciągu ostatnich trzech dni na bielskich drogach doszło do 3 wypadków, w których poszkodowanych zostało czworo pieszych. Wszystkie wydarzyły się na oznakowanych przejściach. Kilka dni temu tuż przed godziną 18.00 w Bielsku-Białej na ulicy Cieszyńskiej, 58-letnia kierująca Subaru potrąciła przechodzącego przez przejście 80-letniego bielszczanina. Pieszy doznał urazu głowy. Trafił do szpitala.

Groźnie wyglądało także zdarzenie, do którego doszło w minioną środę około 14.30 na ulicy 3 Maja. 56-letnia kierująca wjechała na przejście przy nadawanym czerwonym świetle, gdzie potrąciła dwie 16-latki. Obie poszkodowane zostały przewiezione do szpitala pediatrycznego. Do podobnego wypadku doszło tego samego dnia nad ranem na ulicy Cieszyńskiej. 31-letnia kierująca fiatem seicento potrąciła przechodzącego przez przejście 80-letniego mężczyznę. Z ustaleń wynika, że wjechała na przejście przy nadawanym czerwonym świetle. Policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy. Za spowodowanie wypadków odpowiedzą wkrótce przed sądem.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.