bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 14 marca 2022
  • wyświetleń: 2210

[ZDJĘCIA] Wycinka na przełęczy Kołowrót. Drzewa zatarasowały szlak

Jeden z czytelników poinformował naszą redakcję o sytuacji, która w weekend miała miejsce na żółtym szlaku w rejonie przełęczy Kołowrót. Z relacji i fotografii przesłanych przez turystę wynika, że na przełęczy prowadzono wycinkę. Kilka drzew zatarasowało przejście szlakiem.

drzewa
Drzewa na żółtym szlaku z Koziej Góry na Szyndzielnię · fot. czytelnik


Sytuacja miała miejsce na żółtym szlaku z Koziej Góry na Szyndzielnię. Czytelnik dodał, że nie zauważył w tym rejonie żadnej tabliczki informującej o wycince drzew.

- Opisana sytuacja dotyczy prac prowadzonych w oddziale 72a leśnictwa Bystra przylegającym od południa do ww. szlaku. Prace te generalnie nie koncentrują się w pobliżu szlaku turystycznego, natomiast usunięcie niektórych drzew przy szlaku było konieczne z uwagi na względy bezpieczeństwa oraz uwarunkowań hodowlanych. Prace przy szlaku prowadzone były bezpośrednio przed weekendem, natomiast ich dokończenie przed tym okresem wolnym od pracy uniemożliwiła awaria sprzętu - poinformował naszą redakcję Tomasz Gawęda, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Bielsko.

Przedstawiciel nadleśnictwa zaznaczył, że tablice informujące o prowadzeniu prac zwykle są wywieszane na okres obecności robotników na działce roboczej stąd być może wynikał stwierdzony ich brak.

- Nadleśnictwo przeprasza za spowodowane w ten sposób utrudnienia w ruchu na szlaku turystycznym. Utrudnienia te zostaną zlikwidowane najszybciej jak to będzie możliwe - dodał Tomasz Gawęda.

drzewa
Drzewa na żółtym szlaku z Koziej Góry na Szyndzielnię · fot. czytelnik

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.