Reklama

Wiadomości

  • 18 stycznia 2024
  • 21 stycznia 2024
  • wyświetleń: 62667

Na jego odbudowę przed laty zrzucali się mieszkańcy. Teraz schronisko zmienia właścicieli

Schronisko na Hrobaczej Łące to ważny dla mieszkańców obiekt, znajdujący się przy często uczęszczanym szlaku. Dlatego też zaniepokoili się, gdy od dłuższego czasu pozostawał zamknięty.

schronisko na Hrobaczej Łące
Schronisko na Hrobaczej Łące ma nowych właścicieli, ale jego dotychczasowa funkcja zostanie utrzymana. · fot. bielsko.tv


Dotychczasowym właścicielem schroniska była Fundacja S.O.S. Obrony Poczętego Życia z Warszawy, która prowadziła tam Dom Turystyczno-Rekolekcyjny. Do naszej redakcji jednak doszły sygnały, że obiekt został sprzedany - był bowiem zamknięty od listopada ubiegłego roku.

Skontaktowaliśmy się z panem Markiem Starszakiem, który od lat jest gospodarzem budynku. W rozmowie z naszym portalem potwierdził on zmianę właścicieli - nie chciał ujawnić ich tożsamości - jednak zaznaczył, że dotychczasowa działalność schroniska zostanie utrzymana.

- Zmienili się właściciele, więc trzeba pozałatwiać wszystkie formalności. Schronisko zostanie najprawdopodobniej uruchomione od marca - przyznał.

Warto przypomnieć, ze schronisko w styczniu 2017 roku poważnie zniszczył pożar. Mieszkańcy Międzybrodzia Bialskiego i okolicy wsparli jego odbudowę, przelewając pieniądze na konto ówczesnych właścicieli - pisaliśmy o tym tutaj.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.