bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 października 2015
  • wyświetleń: 3678

Niezależni.BB o strefie przemsyłowej

Projekt budowy kruszarni w Lipniku oraz plan strefy przemysłowej w dzielnicy są w ostatnim czasie przedmiotem konfliktu pomiędzy władzami miasta i mieszkańcami. Stowarzyszenie Niezależni.BB uważa, że sprawa powinna być przedmiotem rzetelnej dyskusji, na podstawie której wypracowane zostaną rozwiązania uwzględniające zarówno oczekiwania mieszkańców jak i potrzeby miasta.

Reklama

Ze względu na duże wątpliwości dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu objętego ewentualną budową kruszarni przyjętego przez Radę Miejską w 2012 roku, Niezależni.BB uważają, że rozwiązanie konfliktu może nastąpić dzięki przygotowaniu nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu.

Stowarzyszenie Niezależni.BB popiera projekt uchwały Rady Miejskiej w tej sprawie zgłoszony przez radnych różnych klubów z inspiracji Małgorzaty Zarębskiej. Projekt będzie przedmiotem obrad Rady Miejskiej na sesji w dniu 29 października 2015 roku. - Realizacja uchwały powinna zapewnić powszechny i łatwy dostęp do informacji o tworzonych dokumentach planistycznych i możliwość partycypacji społecznej, co pozwoli na stworzenie trwałych, nie wymagających ciągłych zmian dokumentów planistycznych i aprobowanych społecznie rozwiązań w zakresie zabudowy i zagospodarowania przestrzeni - informuje Małgorzata Zarębska.

Nie przesądzając ostatecznych zapisów planu, które muszą być efektem współpracy zainteresowanej społeczności lokalnej i ekspertów, Niezależni.BB uważają, że nie ma innej drogi rozwiązania kolejnego konfliktu społecznego w Lipiniku.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.