Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 4441

Karpackie bez własnej Rady Osiedla

Osiedle Karpackie, Biała Śródmieście, Dolne Przedmieście to trzy osiedla, w których przez najbliższe cztery lata nie będzie działać Rada Osiedla.

osiedle karpackie
Na os. Karpackim przynajmniej do 2019 roku nie będzie Rady Osiedla · fot. bielsko.tv


Do 15 kwietnia trwał dodatkowy nabór kandydatów do Rad Osiedli w Bielsku-Białej. Mamy już potwierdzone informacje o tym, w których osiedlach w latach 2015-2019 nie będą funkcjonować jednostki pomocnicze miasta. Z "gry" wypada os. Karpackie, Biała Śródmieście oraz Dolne Przedmieście. We wszystkich trzech przypadkach zgłoszono mniej niż 15 kandydatów, przez co Miejska Komisja Wyborcza nie zarządzi w nich wyborów.

Łącznie w całym mieście odnotowano ponad 500 kandydatów do Rad Osiedli. - Uważam to za bardzo dobry wynik. Rekordzistą jest Stare Bielsko, gdzie zgłosiło się ponad 30 kandydatów - mówi Jarosław Klimaszewski, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej.

W niektórych osiedlach zgłosiło się równo 15 kandydatów, co oznacza, że na danym terenie nie odbędą się wybory, a kandydaci z "automatu" będą tworzyc 15-osobową radę danego osiedla. - O ile we wniosku nie znajdziemy żadnych merytorycznych błędów. Ciągle trwa sprawdzanie niektórych zgłoszeń pod tym kątem - dodaje Jarosław Klimaszewski.

Przypominamy, że po raz pierwszy w Bielsku-Białej wybory do Rad Osiedli przybiorą taki charakter, jak wybory parlamentarne, czy prezydenckie. Dotychczas rada była wybierana na spotkaniu sprawozdawczo-wyborczym. Wybory do Rad Osiedli w Bielsku-Białej zostały zarządzone na 10 maja. Bardzo ważna będzie frekwencja. Jeśli w danym osiedlu nie osiągnie 3 procent, rada nie zostanie wybrana na kolejną kadencję.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.