bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 marca 2015
  • wyświetleń: 2307

Dobra energia w naszym mieście

Ruszyła V edycja kampanii "Bielsko-Biała chroni klimat". Jednym z jej elementów jest konkurs "Miasto dobrej energii" skierowany do uczniów bielskich szkół. To przedsmak V Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii, który odbędzie się 19 czerwca na terenie parku Słowackiego.

festiwal dobrej energii
Festiwal Dobrej Energii w 2014 roku · fot. UM Bielsko-Biała


Beskidzki Festiwal Dobrej Energii to wydarzenie, gdzie w atmosferze pikniku i dobrej zabawy, przekazywana jest mieszkańcom miasta wiedza odnośnie związków między używaniem energii a środowiskiem. Ekolodzy zachęcają do zmniejszania zużycia energii oraz używania jej odnawialnych źródeł.

Beskidzki Festiwal Dobrej Energii to także nagroda dla przedszkoli i szkół za aktywne uczestnictwo w konkursach, w których dzieci i młodzież twórczo prezentują swoje sposoby na oszczędzanie energii i ochronę środowiska naturalnego. W każdym kolejnym roku rośnie liczba uczestników i prac konkursowych, a także świadomość ekologiczna mieszkańców.

Ze szczegółami konkursu "Miasto dobrej energii" można zapoznać się na stronie internetowej Biura Zarządzania Energią, dedykowanej działaniom kampanii "Bielsko-Biała chroni klimat" - www.miastodobrejenergii.com.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.