bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2014
  • wyświetleń: 3287

Pracują za całkiem niezłe pieniądze

Dziś zaglądamy w portfele najważniejszych urzędników w mieście. Okazuje się, że praca w ratuszu niesie za sobą niemałe apanaże. Przez ostatnie trzy lata, czyli niecałą kadencję, Jacek Krywult zarobił ponad pół miliona złotych!

Najwięcej - co rzecz oczywista - w Urzędzie Miejskim zarabia ścisłe grono Jacka Krywulta. Co ciekawe prezydent Bielska-Białej w ciągu trzech pierwszych lat kończącej się kadencji nie miał najwyższej pensji w ratuszu. Według oświadczeń majątkowych z lat 2011-2013 największy dochód z tytułu pracy w Urzędzie Miejskim osiągnął zastępca prezydenta - Zbigniew Michniowski. To niebagatelna kwota 550 tysięcy złotych!

Jacek Krywult przez trzy lata pracy w ratuszu (2011-2013) zarobił 535 tysięcy złotych, a pozostali zastępcy, skarbnik i sekretarz miasta zarobili od 421 do 488 tysięcy złotych. Niestety ustawodawca nie określił czy dochody ujawnione w oświadczeniu maja być sumami brutto, czy netto.

Dochód z tytułu pracy w Urzędzie Miejskim w latach 2011-2013:


Jak mawia stare porzekadło: "ciężka praca popłaca". Czy zarobki urzędników wysokiego szczebla w Bielsku-Białej są zbyt wysokie? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.