Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2023
  • 17 listopada 2023
  • wyświetleń: 15803

Pożegnaliśmy Jacka Krywulta. "Z jego odejściem skończyła się pewna epoka"

Zmarły przed tygodniem były prezydent Bielska-Białej, Jacek Krywult, został pochowany w piątek, 17 listopada. Msza pogrzebowa w Katedrze św. Mikołaja była transmitowana w sieci.

Pogrzeb Jacka Krywulta, byłego wieloletniego prezydenta Bielska-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Wspomnieniem o zmarłym podzielił się w mediach społecznościowych Jarosław Klimaszewski.

- W naszym mieście wraz z odejściem śp. prezydenta Jacka Krywulta zakończyła się pewna epoka. Odszedł człowiek, którego bielszczanie czterokrotnie wybierali na prezydenta. On żył tym miastem, poświęcał się dla niego, często ponad swoje siły, możliwości i ponad zdrowie. Pamiętam, jak przejeżdżałem obok Ratusza, często późno wieczorem, w jego gabinecie nadal świeciło się światło. Trudno sobie wyobrazić, że nie poczujemy jego silnego uścisku dłoni, błysku w oku, kiedy patrzył na Bielsko-Białą i mówił o nim. To człowiek, który odmienił to miasto, doprowadził do tego, że Bielsko-Biała jest jednym z najlepiej rozwijających się miast w naszym kraju. W tym przypadku stwierdzenie, że nie ma ludzi niezastąpionych nie ma racji bytu - zaznacza prezydent Bielska-Białej.

Transmisję z uroczystości pogrzebowych oglądać można było naprofilu facebookowym miasta lub na Youtube:

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.