bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 3312

Po libacji podpalił własny dom

58-letni bielszczanin podpalił własny dom w bielskiej dzielnicy Stare Bielsko, powodując poważne zagrożenie dla mieszkańców. Całkowitemu spaleniu uległy dwa pomieszczenia. Jakby tego było mało, wspólnie ze swoją małżonką kradł energię elektryczną i gaz przy pomocy prowizorycznych łączy.

Reklama

Do zdarzenia doszło w środę po południu. Małżonkowie najpierw pili wspólnie alkohol, a później wszczęli awanturę. W jej trakcie mężczyzna oblał wnętrze domu i wyposażenie łatwopalną substancją i podpalił. Ogień szybko ogarnął dwa pokoje. Wezwani na miejsce strażacy ugasili pożar i zapobiegli dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Policjanci zatrzymali oboje małżonków.

Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymana kobieta miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Od sprawcy pobrano krew do analizy na zawartość alkoholu. W czasie prowadzonych oględzin miejsca zdarzenia policjanci i strażacy odnaleźli prowizoryczną instalację i przyłącza, prowadzące do skrzynki elektrycznej i instalacji gazowej.

Okazało się, że małżonkowie od pewnego czasu kradli w ten sposób prąd i gaz. Pracownicy elektrowni i gazowni odłączyli dopływ energii do domu. Oboje zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzuty. O ich dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator i sąd.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.