Wiadomości

  • 24 czerwca 2024
  • 26 czerwca 2024
  • wyświetleń: 3004

Podpalił samochód. Są zarzuty dla 43-latka z Bielska-Białej. Grozi mu nawet 5 lat odsiadki

43-letni mieszkaniec Bielska-Białej w dniu 29 maja, w godzinach nocnych, niedaleko centrum miasta i obok swojego miejsca zamieszkania podpalił pojazd marki Renault Kangoo. W wyniku podpalenia ucierpiał także pojazd marki Opel Agila. Właściciele pojazdów oszacowali straty na 23.600 złotych.

[WIDEO] Wypełniony ubraniami Renault stanął w ogniu. Akacja gaszenia trwała ponad godzinę
Podpalił samochód. Są zarzuty dla 43-latka z Bielska-Białej. Grozi mu nawet 5 lat odsiadki · fot. bielsko.info


Analiza śladów na miejscu zdarzenia przez funkcjonariuszy Policji wskazywała, że nie mają do czynienia z pożarem powstałym z przyczyn naturalnych, lecz z umyślnym podpaleniem.

Sytuację opisywaliśmy w tym artykule.

Jak informuje prokuratura, - "w toku prowadzonego postępowania zebrano materiał dowodowy, między innymi w postaci nagrań z monitoringu, który zarejestrował moment podłożenia ognia przez sprawcę przestępstwa. Kolejne czynności doprowadziły do ustalenia jego personaliów oraz zatrzymania nieopodal miejsca zamieszkania".

"Marcinowi S. ( 43 l. ) przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 288 § 1 k.k. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył krótkie wyjaśnienia" - dodaje prokuratura.

Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Jak podaje prokuratura - "podejrzanemu, za popełnienie zarzucanego mu czynu, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, a mając na uwadze jego dotychczasową karalność, będzie ona z pewnością bliższa górnej granicy ustawowego zagrożenia".

Zac / bielsko.info

źródło: Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.